Wiadomości z Chorzowa

Nowe boisko na "Kresach" już otwarte!

  • Dodano: 2022-09-16 09:45

Kompleks sportowy „Kresy” od lat cieszy się opinią kuźni piłkarskich talentów. Trenujące tu dzieci i młodzież, mają do dyspozycji nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem. W środę 14 września obiekt oficjalnie oddano do użytku.

- Na co dzień trenują tu młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów oraz UKS Ruch Chorzów. Chcemy zapewnić im jak najlepsze warunki do rozwoju, dlatego od wielu lat inwestujemy w znajdującą się tutaj infrastrukturę. Niedawno oddaliśmy do użytku nowoczesny obiekt socjalny z szatniami, kawiarenką czy pomieszczeniami dla sędziów, a dziś udostępniamy kolejne boisko ze sztuczną nawierzchnią. Mam nadzieję, że będzie dobrze służyło dzieciom i młodzieży - mówił podczas otwarcia Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Budowa nowego boiska rozpoczęła się w ubiegłym roku

Kosz wyniósł ponad 2 mln zł. Dzięki oświetleniu i sztucznej nawierzchni, treningi i mecze będą mogły odbywać się również zimą, o każdej porze dnia. Po zakończeniu inwestycji, w obiekcie przy ul. Wolności 139, znajdują się łącznie cztery boiska, w tym dwa ze sztuczną nawierzchnią.

- W ostatnich kilkunastu latach "Kresy" zmienił się nie do poznania. Dziś jest to nowoczesny kompleks sportowy, w którym oprócz boisk, znajduje się również trybuna, na której może zasiąść ponad 100 osób, oświetlenie oraz nowoczesna infrastruktura. Na tym jednak nie koniec, ponieważ już teraz przymierzamy się do realizacji kolejnych inwestycji - mówi Alina Zawada, Dyrektorka Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu, który zarządza "Kresami" od 2005 roku.

W ostatnim czasie wymienione zostało także stare, pamiętające XX wiek ogrodzenie, ciągnące się wzdłuż ul. Wolności oraz uliczki dojazdowej. Na remont czeka jeszcze mur oporowy pomiędzy budynkiem a boiskiem, a ogrodzenie wzdłuż Drogowej Trasy Średnicowej, zostanie niebawem odświeżone i pomalowane niebieską farbą. Dzięki tym inwestycjom obiekt zyska na estetyce i bezpieczeństwie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również