Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Nowe karetki pogotowia

  • Dodano: 2010-09-08 08:45, aktualizacja: 2010-09-08 09:06

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach zakupiło pięć nowoczesnych ambulansów - mercedesów 316.

W ten sposób od poniedziałku zasoby pogotowia zwiększyły się z 61 do 66 ambulansów "S" i "P". W nowych karetkach do standardowego wyposażenia zostaną zamontowane jeszcze nowocześniejsze urządzenia, m.in. do automatycznej kompresji klatki piersiowej. Takich aparatów jest w Polsce wciąż niewiele.

Nowe mercedesy zostały zakupione ze środków własnych WPR. Każdy kosztuje ok. 340 tys. zł. Ale jednak to nie koniec zakupów w tym roku. Niebawem zostanie rozstrzygnięty przetarg na zakup siedmiu równie nowoczesnych ambulansów. Ta inwestycja w 85 proc. zostanie sfinansowana z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko.

Zakupione mercedesy trafią do stacji WPR w Bytomiu, Chorzowie, Gliwicach, Jastrzębiu Zdroju i Tychach. Wcześniej jednak ratownicy będą musieli przeszkolić się w obsłudze nowoczesnych urządzeń zamontowanych w tych karetkach.

Mercedesami 316 kierować będą kierowcy-ratownicy po ukończonych specjalnych kursach jazdy, zorganizowanych dla WPR przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.  Dotychczas w takich szkoleniach wzięło udział w sumie 170 ratowników, w tym 20 kobiet.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.