Wiadomości z Chorzowa

Nowe radiowozy chorzowskiej policji

  • Dodano: 2021-12-21 06:15, aktualizacja: 2021-12-21 06:29

Wczoraj Komendant Miejski Policji w Chorzowie młodszy inspektor dr Grzegorz Matuszek uroczyście odebrał z rąk Prezydenta Miasta Chorzowa kluczyki do dwóch nowych radiowozów. Samochody z napędem hybrydowym zostały zakupione ze środków samorządowych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, oraz budżetu KWP Katowice.

Wczoraj na parkingu Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie odbyło się przekazanie nowych oznakowanych radiowozów z napędem hybrydowym marki Toyota Corolla. Nowoczesne pojazdy zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu policji. 

Samochody marki Toyota Corolla są odpowiedzią na oczekiwania ekologiczne

Auta hybrydowe mają silniki o pojemności 1.8 l, o mocy całkowitej 125 kw, z których 73 kw przypada na silnik spalinowy i 53 kw generuje silnik elektryczny (łącznie ok. 166 km) i prędkości maksymalnej 180 km/h. Radiowozy te mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnić służbę. Do wyposażenia należą m.in. automatyczna bezstopniowa skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja, system multimedialny z  kamerą cofania. Każdy z pojazdów Toyota Corolla Hybryd kombi wart jest blisko 110.000 złotych brutto. 

Samochody będą wykorzystywane przez policjantów z chorzowskich komisariatów. 

Na zakończenie uroczystości młodszy inspektor dr Grzegorz Matuszek złożył podziękowania Prezydentowi Chorzowa za dofinansowanie zakupu radiowozów i wyraził wdzięczność za dotychczasową owocną współpracę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.