Wiadomości z Chorzowa

Nowe radiowozy chorzowskiej policji

  • Dodano: 2021-12-21 06:15, aktualizacja: 2021-12-21 06:29

Wczoraj Komendant Miejski Policji w Chorzowie młodszy inspektor dr Grzegorz Matuszek uroczyście odebrał z rąk Prezydenta Miasta Chorzowa kluczyki do dwóch nowych radiowozów. Samochody z napędem hybrydowym zostały zakupione ze środków samorządowych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, oraz budżetu KWP Katowice.

Wczoraj na parkingu Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie odbyło się przekazanie nowych oznakowanych radiowozów z napędem hybrydowym marki Toyota Corolla. Nowoczesne pojazdy zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu policji. 

Samochody marki Toyota Corolla są odpowiedzią na oczekiwania ekologiczne

Auta hybrydowe mają silniki o pojemności 1.8 l, o mocy całkowitej 125 kw, z których 73 kw przypada na silnik spalinowy i 53 kw generuje silnik elektryczny (łącznie ok. 166 km) i prędkości maksymalnej 180 km/h. Radiowozy te mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnić służbę. Do wyposażenia należą m.in. automatyczna bezstopniowa skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja, system multimedialny z  kamerą cofania. Każdy z pojazdów Toyota Corolla Hybryd kombi wart jest blisko 110.000 złotych brutto. 

Samochody będą wykorzystywane przez policjantów z chorzowskich komisariatów. 

Na zakończenie uroczystości młodszy inspektor dr Grzegorz Matuszek złożył podziękowania Prezydentowi Chorzowa za dofinansowanie zakupu radiowozów i wyraził wdzięczność za dotychczasową owocną współpracę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również