Wiadomości z Chorzowa

Nowy stadion Ruchu Chorzów z kolejnym opóźnieniem

 • Dodano: 2019-08-12 15:15

Niestety kolejna obietnica Prezydenta Kotali nie zostanie spełniona. Przetarg nie odbędzie się 31 sierpnia – poinformował w mediach społecznościowych Szymon Michałek, przedstawiciel kibiców Niebieskich w Komisji Przetargowej ds. budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów.

Nie będzie przetargu, będzie manifestacja kibiców

Po spotkaniu w sprawie budowy stadionu, Szymon Michałek ujawnił, że budowa stadionu Ruchu Chorzów znów się opóźni, bo trzeba przygotować uzupełnić dokumentację. Spółka GMT, projektant stadionu, do 21 sierpnia ma przygotować poprawki do Programu Funkcjonalno-Użytkowego. 

- Wiceprezes GMT przedstawił racjonalne wytłumaczenie opóźnień. Na pytanie dlaczego ich poprzednie poprawki trwały aż tak długo (od lipca 2018 do marca 2019) padła odpowiedź, że to nie poprawki, a bardzo istotne zmiany, również dotyczące decyzji środowiskowych, a więc czasochłonne – napisał Szymon Michałek.

Nadal nie ma także pełnej dokumentacji, która jest potrzebna do przetargu. Jak informuje Michałek prezes Centrum Przedsiębiorczości podał, że będzie gotowa dopiero 16 września. Wcześniej, bo 5 września, odbędzie się manifestacja kibiców.

Michałek: Ten stadion w Chorzowie nie powstanie

Jak podkreśla Szymon Michałek, żeby ruszył przetarg muszą być zabezpieczone środki finansowe, co może potrwać około miesiąca. Przetarg jego zdaniem może potrwać do trzech miesięcy i budowa mogłaby ruszyć w styczniu 2020, ale... nie wierzy w to, że ten stadion powstanie.

- Obecnie miasto stara się skierować uwagę na mniejsze wpływy do budżetu przez zerowy PIT dla osób do 26. roku życia oraz obniżoną stawkę podatku z 18 na 17%. Dodatkowo podwyżki dla nauczycieli i podwyżkę cen prądu. Obawiam się, że będzie to kolejna wymówka do niebudowania stadionu. Jeśli tak się stanie, będę zmuszony do wycofania się z Komisji Przetargowej i chętnie ustąpię miejsca zdenerwowanym i zdegustowanym kibicom. Nie chcę swoim nazwiskiem firmować takiego podejścia do (nie)budowy stadionu. Zostaliśmy już tyle razy wykiwani w sprawie terminu budowy, przetargu itd, że zaczyna to już być niesmaczne, nawet jak na polityków – dodał Michałek.

Pozwolenie na budowę nowego stadionu dla Ruchu Chorzów wygasa w lutym 2020 roku.

Zobacz także

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • Lipiniorz

  Biedni chorzowianie "rzadzeni" przez [...]kow nie tylko w sporcie. zlikwidowali juz w Chorzowie A.K.S, szczypiorniak, gimastyke tenis, i.t.p. I skoro tu wyszlo bez odzewu, przyszedl czas na RUCH i slonskom ikone PARK SLONSKI. Zadam zwrotu kwoty roboczogodzin za okres przepracowany przy wspolnych spolecznych pracach porzadkowych i sadzeniu drzew w w/w parku. TO JEST NASZ PARK!!! Kazdy kto mysli inaczej jest tu obcy

 • Wanda

  Na chorzowskich piłkarzy szkoda pieniędzy. Wyobraź sobie rodzinę, której najstarszy syn mami rodziców obietnicami co do edukacji, pracy zarobkowej, społecznego zaangażowania, a do teraz niczego nie spełnił, tylko awanturuje się o kolejne, sute datki. Co robi mądry ojciec?

 • lipiniorz

  Sciaga gacie i tak po slonsku przez kolano - kozdymu smaruje [...]sko, kto wypisuje takie importowane mondrosci! Hi hi hi

 • Wanda

  Żałosne, z błędami rzeczowymi...

 • Wanda

  Przemoc w rodzinie, molestowanie - to według ciebie śląska tradycja?

 • Zyczliwy Lipiniorz

  Slonsko tradycyjno regula: ... zwracanie sie do kogos zawsze nalezy pisac zaczynajac z duzej litery. (Ciebie). Tego wymaga nasza kultura pisania. Importowanego myslenia niy da sie ukryc. Poza tym - dobrze byloby lepiej rozumiec znaczenie slowa "molestowanie" Zycze przemyslen

 • lipiniorz

  To wbijanie do moz[...]icy innej importowanej kultury. Jedyno skuteczno na niektorych. Naukowo udowodnione!!!

 • Wanda

  Kary cielesne - przemoc - jest przestępstwem. Bicie dzieci uszkadza sferę psychiczną na zawsze. Cecha środowisk patologicznych. W śląskiej tradycji istnieje kult pracy fizycznej. Edukacja na poziomie zawodowym i tyle.

 • Lipiniorz

  ...prosze nie porownywac edukacji z inteligencja. Bardzo czesto funkcjonuje to nie rownolegle i jest dokladnie znane w nie tylko w slonskich srodowiskach. W odpowiedzi na Pani pytanie o roli ojca, odpowiedzia nie bylo dziecko, ale osoba poslugujaca sie jego przykladem. Do dziecka porownala sie Pani (?) sama. Moze i slusznie. Nawet elementarz nalezy czytac uwaznie. Tyle przedstawiciel kultu pracy fizycznej

 • Dnno

  By haha Nowy stadion chyba z kartonu niech się nie o smieszaja szkoda kasy

 • Yo

  Jeszcze nie rozliczyli się z 24 mln na tego trupa a myślą o 150 mln?? Ups zapomniałem że w tym mieście nie ma stadionu jeszcze......

 • TLS handshake

  Szkoda pieniędzy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.