Wiadomości z Chorzowa

Od dziś nauka zdalna. Nie obejmuje jednak wszystkich

  • Dodano: 2021-12-20 10:45

Od 20 grudnia do 9 stycznia rząd zawiesił możliwość nauki w trybie stacjonarnym.

Nauką zdalną zostały objęte szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Najmłodsi mogą uczęszczać do żłobków i przedszkoli.
 

Faktyczna nauka zdalna w szkołach w grudniu prowadzona będzie w szkołach tylko przez trzy dni. W czwartek 23 grudnia rozpoczyna się przerwa w nauce w związku ze świętami Bożego Narodzenia. Formalnie przerwa potrwa do 31 grudnia włącznie. Następnie przypada 1 stycznia, który jest dniem ustawowo wolnym, a dodatkowo przypada on tym razem w sobotę. Do nauki zdalnej uczniowie wrócą dopiero po niedzieli – 3 stycznia, również tylko na kilka dni: trzy lub cztery. W czwartek 6 stycznia przypada święto Trzech Króli, które jest dniem wolnym. W piątek 7 stycznia w wielu szkołach będzie dniem wolnym od zajęć z tzw. puli dni wolnych do dyspozycji dyrektora szkoły – czytamy na portalu Polsat News.

ZOBACZ MATERIAŁ SILESIA FLESZ


Wprowadzone ograniczenie nie dotyczy najmłodszych, którzy w dalszym ciągu mogę uczęszczać do żłobków i przedszkoli.

Świetlica

Jak podaje Polsat News, dyrektor w czasie nauki zdalnej dla uczniów klas I–III szkoły podstawowej, których rodzice nie mogą zapewnić im opieki w tym czasie, będzie musiał umożliwić opiekę świetlicową, jeśli rodzice będą o to wnioskować.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jolka

    W sp 38 już tydzień wcześniej dzieci nie było w szkole , chociaż nie było kwarantanny . Oczywiście na życzenie niektórych rodziców .Czy to zgodne z prawem ? Jeśli tak to dlaczego rodzice przez cały rok szkolny nie decydują kiedy dzieci mają lub nie mają chodzić do szkoły ? Zagadka....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również