Wiadomości z Chorzowa

Oddział onkologii dziecięcej w Chorzowie zawiesza działalność

 • Dodano: 2019-06-28 17:00, aktualizacja: 2019-07-03 10:04

Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie zmuszony jest czasowo zawiesić działalność – poinformował dziś rzecznik prasowy szpitala.

Onkologię trzeba zawiesić, bo brakuje lekarzy

Oddział ma zawiesić swoją działalność na trzy miesiące, od 1 sierpnia do 31 października. Z prośbą o zaakceptowanie takiego wniosku chorzowski szpital zwrócił się do śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Jest to podyktowane sytuacją na rynku pracy i brakami kadrowymi, które powodują to, że działalność oddziału jest zagrożona. Niezwłocznie przystępujemy do konkursu, który ma wyłonić nowego ordynatora i lekarzy, co pozwoli nam kontynuować funkcjonowanie oddziału – tłumaczy Kamil Nowak, rzecznik prasowy Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Przedstawiciele szpitala zapewniają, że żadne dziecko nie pozostanie bez opieki. Przez cały lipiec szpital będzie pomagał małym pacjentom znaleźć miejsce w innych placówkach. Do tego momentu będą pod stałą opieką Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Komentarze (37)    dodaj »

 • Jasio

  Matka Boska ochroni każdego kretyna na stołku

 • Tak to wygląda

  Mój szwagier 7 lat po stażu.Willa na prywatnej działce i 2400 zł za dyżur.Dodatkowo prywatna praktyka i 9 tys pensji podstawowej z etatu.Sadzicie że będzie brakowało lekarzy.Wolne żarty

 • Ginter

  Niby dlaczego mam korzystać z prywatnego leczenia? Nie po to płacę 63% daniny żeby jeszcze płacic prywatnie. Ale są ważniejsze rzeczy od zdrowia i życia obywateli..samoloty, rakiety, limuzyny, świątynie, pińcet +...etc. Niestety nie ma nadzieji na poprawę gdyż poza p.Gwiazdowskim który ma sensowne podejście do spraw gospodarczych nie ma nikogo wśród elit kogo można poprzeć w wyborach. Jedynym rozwiązaniem które może przynieść jakiś efekt jest zaprzestanie płacenia podatków przez wszystkich obywateli jednocześnie. Wtedy by sie działo....

 • Iwona

  W Warszawie Oddział Onkollogii Kobiecej w Centrum ATTIS, nie ma kontraktu z NFZ. Nie przyjmuje pacjentek.Oddział Onkollogii Dziecięcej nie ma lekarzy - zspewne kontrakt jest tak niski, ze nid chca tam pracować.

 • obiektywny

  Nie pierwszy i ostatni raz. Spokojnie jedni odejdą, przyjdą drudzy, to nie te czasy. Zresztą dostrzegam tutaj jakieś dziwne strachy przed tym, że przyjdą tańsi lekarze i pielęgniarki z ukrainy i jakieś próby nie wiadomo czego. A jak nie wiadomo to wiadomo o co chodzi.

 • Acc

  Absolutnie nie ma żadnego strachu przed lekarzami i pielęgniarkami z Ukrainy (gdzie nawiasem mówiąc najdłuższa specjalizacja lekarska trwa 3 lata, a u nas 6,5), gdyż wyjadą oni nie do nas, tylko do Niemiec, gdy tylko wejdą tam zapowiadane przepisy to umożliwiające. A nam zostaną próby nie wiadomo czego, gdy już wymrą zbliżający się lub już będący na emeryturze lekarze i pielęgniarki, których jest ponad 1/3 całości. Także rzeczywiście, spokój nas uratuje.

 • PRAWDA

  Tak się buduje fortuny na służbie zdrowia. Obecny rząd ma 100% racji! Na szczęście jest teraz więcej miejsc na studia medyczne i skończy się butne podejście. Tylko trzeba jeszcze chwilę poczekać, a nie będzie problemu, że lekarza nie będzie. Sami na kolanach będą prosić żeby móc kogoś wyleczyć. Sytuacja obróci się o 360 stopni i to pacjent będzie panem. A w Polska medycyna jest w czołówce o czym świadczą chociaż neurooperacje na dzieciach, przykłady z krakowa, światowy poziom. NIE MAMY SIĘ CZEGO WSTYDZIĆ!!!

 • Karen

  O 360 stopni? Mam rozumieć że nic się nie zmieni

 • Matematyk

  Sytuacja obróci się o 360 stopni czyli wróci do punktu wyjścia, kretynie. A młodzi lekarze jak spieprzają tak będą spieprzac na zachód.

 • MIR

  Klasyczny trolling.

 • depiwo

  Tylko człowiek o niskiej wiedzy i małej świadomości może opowiadać takie androny. Myślę że samo życie to wyprostuje. Już mie wypominam 360°.

 • Aga

  O 360 stopni jak się pan obróci to jest pan w tym samym miejscu, to tak informacyjnie. A lekarza się nie da wykształcić w dwa lata, na to trzeba przynajmniej 10 lat, tylko co w tym czasie z chorymi zrobić? Proponuję trochę przemyśleć to co się wpisuje w komentarz bo bzdury pan wypisuje.

 • Gosc

  Nikt nikogo prosić nie bedzie

 • Cerowany

  Sami na kolanach będą prosić żeby móc kogoś wyleczyć ? zapewne Ciebie

 • Maria

  Gdy sytuacja obróci się o 360 stopni, to masz rację - służba zdrowia będzie w kwitnącej formie !!!...tylko cierpliwie czekać.....

 • Lucybay

  Acha....o 360 ° ? ....tzn do sytuacji wyjściowej.Matematyka sie kłania..Polska medycyna na światowym poziomie ? Czy pan to tak na serio ?

 • Jakiś random z internetu

  xDDDDD Człowiek, tak bardzo nie wiesz o czym mówisz. Nabory może i rosną, ale bez zwiększonych miejsc na specjalizacjach zasili to co najwyżej służbę zdrowia na zachodzie xD

 • Ginter

  @PRAWDA dobrze napisałeś kolego. Ja sytuacja odwróci sie o 360 stopni nic sie nie zmieni. Albo nie wiesz co to geometria albo jesteś Pisowskim trolem.

 • E.

  Bredzisz człowieku... Z jakiegoś powodu nie ma tam lekarzy. Skutek zwiększonej liczby miejsc na studiach lekarskich jest taki, że dostają się ludzie z gorszymi wynikami z egzaminów. Których będzie uczyć taka sama liczba lekarzy lub mniejsza-co oznacza 6 lub więcej studentów na jednego lekarza, tym samym na jednego pacjenta. Idealne warunki do nauki, hmmm? Poczekajmy jeszcze trochę a Ci lekarze, którzy tworzą te medycyne na światowym poziomie o której piszesz wyjadą albo będą leczyć prywatnie, gdyż jak sam zauważyłeś są dobrzy w tym co robią. Faktycznie - obecna polityka rządu to marzenie. Zastanów się zanim coś napiszesz, porozmawiaj z ludźmi, którzy pracują w ochronie zdrowia albo milcz i się nie kompromituj.

 • GretaK

  Skoro odwróci się o 360 stopni, to wróci do stanu obecnego i ja w to wierzę, bo znikąd nadziei ni optymizmu.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również