Wiadomości z Chorzowa

Odnotowano 52 wykroczenia. Podsumowanie wczorajszej akcji "NURD"

  • Dodano: 2022-03-22 14:15

Wczoraj policjanci ruchu drogowego we współpracy ze strażnikami miejskimi przeprowadzili działania NURD. Pomimo tego, że nadrzędnym celem działań była troska o bezpieczeństwo „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego", czyli pieszych i rowerzystów, mundurowi zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Nikt z łamiących przepisy nie mógł liczyć na taryfę ulgową.

Policyjne działania NURD

Genezą policyjnych działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, w skrócie NURD, jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

Działania NURD wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadzorem objęte zostały miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych.

Podczas akcji policjanci odnotowali 52 wykroczenia!

Najczęstszym wykroczeniem było przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Nie brakowało też nieodpowiedzialnych zachowań kierujących wobec pieszych. Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, każdy kierowca otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Oficer prowadzą cyc

    Ile z tych wykroczeń było urojone przez te towarzystwo wzajemnej adoracji wykorzystujące to że ludzie się ich boją i dla świętego spokoju przyjmą każdy absurdalny mandat? Pamiętajcie, spisywać szmaciarzy, mandatów nie przyjmować. To są jełopy i w większości te mandaty sąd anuluje bo zawsze wyjdzie jakiś błąd ze strony pajaców. Składać wnioski do BSW na te bękarty kaczyńskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również