Wiadomości z Chorzowa

Odnotowano 52 wykroczenia. Podsumowanie wczorajszej akcji "NURD"

 • Dodano: 2022-03-22 14:15

Wczoraj policjanci ruchu drogowego we współpracy ze strażnikami miejskimi przeprowadzili działania NURD. Pomimo tego, że nadrzędnym celem działań była troska o bezpieczeństwo „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego", czyli pieszych i rowerzystów, mundurowi zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Nikt z łamiących przepisy nie mógł liczyć na taryfę ulgową.

Policyjne działania NURD

Genezą policyjnych działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, w skrócie NURD, jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

Działania NURD wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadzorem objęte zostały miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych.

Podczas akcji policjanci odnotowali 52 wykroczenia!

Najczęstszym wykroczeniem było przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Nie brakowało też nieodpowiedzialnych zachowań kierujących wobec pieszych. Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, każdy kierowca otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

 • Oficer prowadzą cyc

  Ile z tych wykroczeń było urojone przez te towarzystwo wzajemnej adoracji wykorzystujące to że ludzie się ich boją i dla świętego spokoju przyjmą każdy absurdalny mandat? Pamiętajcie, spisywać szmaciarzy, mandatów nie przyjmować. To są jełopy i w większości te mandaty sąd anuluje bo zawsze wyjdzie jakiś błąd ze strony pajaców. Składać wnioski do BSW na te bękarty kaczyńskiego.

  • Oficer prowadzą cyc
   2022-03-26 11:43
  • Ocena:
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.