Wiadomości z Chorzowa

Odpowiedzą za złamanie zakazu zgromadzeń i znieważenie funkcjonariuszy

 • Dodano: 2020-03-31 07:00, aktualizacja: 2020-03-31 07:09

Policjanci z chorzowskiej dwójki wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali troje mieszkańców Chorzowa, którzy złamali zakaz zgromadzeń.

Młodzi chorzowianie nie tylko nie zamierzali się rozejść, ale w trakcie interwencji znieważyli funkcjonariuszy. Wszyscy zostali zatrzymani, teraz o ich losie zadecyduje sąd.


W piątkowy wieczór dyżurny chorzowskiej komendy został poinformowany, że na ul Wolności przebywa grupka młodych osób i spożywa alkohol.

Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani mundurowi z chorzowskiej dwójki

Jadąc ul Wolności zauważyli grupkę młodych ludzi, którzy jednak nie zamierzali się rozejść a wręcz przeciwni zaczęli wykrzykiwać obelgi wobec mundurowych. Z uwagi na agresywne zachowanie młodzieży na miejsce zostali skierowani policjanci z katowickiego Oddziału Prewencji. Na widok zbliżającego się kolejnego radiowozu część grupy rozbiegła się, a na miejscu pozostało jedynie  dwóch mężczyzn i jedna kobieta w wieku 18-19 lat. Pomimo kilkukrotnych upomnień, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami nie wolno się gromadzić, ci nie rozeszli się tylko jeszcze wulgarniej zaczęli znieważać interweniujących policjantów. W związku z powyższym zostali zatrzymani. Wszyscy zostali juz ukarani mandatami karnymi w wysokości 500zł, ponadto odpowiedzą także za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Mimi

  To ludzie zarażają, nie psy!!!

 • Wanda

  NIe rozumiesz. Psy nie zapadają na Covid 19, ale mogą materiał pełnoinfekcyjny przenosić. WHO ogłosiła, że w kale psim znaleziono fragmenty DNA koronawirusa.

 • Kyno

  Nie masz odporności odchodzisz, a nie pisz bzdur o psach.

 • Wanda Sułkowska

  Proszę chorzowską Straż Miejską, aby zamiast siedzieć w samochodzie (oznakowanym lub nie) opuściła auto i zainteresowała się najbliższym zieleńcem ( trawnik, skwer, park) i przyjrzała się obyczajom psiarni i ich właścicieli. Psy biegają swobodnie, wszędzie kupy, odchody, [...]a. To jest niebezpieczne. W kale psów bywają jaja pasożytów, zarodniki i formy wegetatywne bakterii i wirusów. Łatwo ten materiał przynieść do domu na łapkach własnego psa lub na podeszwie buta.

 • Pan Sułek

  Widać że ta kwarantanna źle wpływa na Twój stan psychiczny.

 • Wanda

  Nie myślisz: jeżeli odbywałabym kwarantannę, nie mogłabym wychodzić z Marthą na sanitarny spacer, ani nigdzie. Kwarantanna to jest bezwzględny zakaz wyjść. Chya wiem, kto napisał ten głupawy tekst

 • Ela

  Podziel się tą wiedzą

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.