Wiadomości z Chorzowa

Ogrzewanie w chorzowskich szkołach. Czy uczniowie przejdą na nauczanie zdalne?

 • Dodano: 2022-10-04 12:30

Cała Polska mierzy się z kryzysem energetycznym. Ceny węgla zwalają z nóg, problem jest również z jego dostępnością. Ogromny problem z dogrzewaniem pomieszczeń mają placówki publiczne, takie jak szkoły czy przedszkola. Krążą plotki, że z powodu zimna uczniowie będą musieli przejść na nauczanie zdalne. Czy to prawda? 

Zdalna nauka przez niskie temperatury

Za oknem robi się coraz chłodniej – nadeszła jesień, a wraz z nią rozpoczął się sezon grzewczy. Ceny za ogrzewanie znacznie wzrosły, co rodzi ogromne problemy m.in. dla urzędów oraz szkół. Wcześniej uczniowie przechodzili na naukę zdalną przez pandemię COVID-19 – może się okazać, że nauka w domu powróci. Tym razem powodem nie będzie koronawirus, a za niskie temperatury w szkołach.

Czy chorzowskie szkoły przejdą na zdalne lekcje?

To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Czy ich pociechy będą musiały ponownie uczyć się z domu? Zadaliśmy to pytanie chorzowskiemu magistratowi

- Miasto prowadząc jednostki oświatowe podejmuje decyzje na podstawie wniosków od dyrektorów jednostek. Jednocześnie zabezpiecza środki na pokrycie rachunków za energię – mówi Tomasz Breguła, Inspektor Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej UM.

Wygląda na to, że na ten moment żadna decyzja w sprawie powrotu na zdalne nauczanie nie zapadła, gdyż dyrektorzy chorzowskich placówek nie zgłosili takiej potrzeby. Temat może powrócić, gdy na zewnątrz zrobi się jeszcze chłodniej.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Potwór

  Teraz gdy mamy dobry rząd to nie ma potrzeby się martwić.Musimy pilnować naszych samorządowców,niech biorą przykład z rządzących państwem i niech zaczną współpracować z nimi.Zło nie może dominować,trzeba żyć w prawdzie i nie ulegać fejk newsom.

 • Książe

  ***** ***

 • Mieszkanka

  Ciepłownicza sieć miejska dostarcza energię grzewczą do lokali lokatorskich i do mieszkań właścicieli (Wspólnoty Mieszkaniowe). Zapowiadane opłaty mają być sowite, czyli wysokie. Szczegółów brak tyle, że dla właścicieli ma być drożej.

 • Jolka

  Czy ktoś z lokatorów mieszkań ogrzewanych z sieci, dostał informację o podwyżce?

 • Edek

  W ChSM nic jeszcze nie przyszło. Nie przesadzajcie z tymi podwyżkami. Podwyżki były są i będą. Nie wiem jak w innych miastach ale ja dostaję średnio 100z zł podwyżki co roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również