Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Oszuści grasują w Chorzowie. Bądźmy ostrożni!

  • Dodano: 2018-11-13 08:00, aktualizacja: 2018-11-13 08:17

Do Miejskiego Rzecznika Konsumentów w  Chorzowie zgłaszają się mieszkańcy ze skargami  na przedstawicieli firm, oferujący wymianę piecyków gazowych - „junkersów”.

Przedstawiciele przedsiębiorcy, podając się za pracowników administracji, spółdzielni czy też gazowni, informują o konieczności wymiany urządzenia. W większości przypadków przedstawiciele wybierają osoby w podeszłym wieku. Osoby starsze w obawie o swoje bezpieczeństwo  podpisują umowę, w wyniku której dokonują zakupu towaru po kilkakrotnie wyższej cenie. Niejednokrotnie  konsumenci poza umową sprzedaży podpisują też umowę kredytu. Po podpisaniu umowy piecyk zostaje wymieniony na nowy a stary jest zabierany przez przedstawicieli firm w celu zniszczenia, na co z reguły konsumenci wyrażają zgodę.

Warto pamiętać, że od niekorzystnej umowy, zawartej w mieszkaniu, można odstąpić w ciągu czternastu dni - przypomina Joanna Podzimska, Miejska Rzeczniczka Konsumentów - Jeżeli nawet taki sprzęt został już zamontowany, przedsiębiorca otrzymując informację o odstąpieniu, ma obowiązek sprzęt zdemontować nieodpłatnie, nie narażając konsumenta na dodatkowe koszty.

Pismo o odstąpieniu od umowy należy przygotować w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, jeden egzemplarz wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, drugi  zachować dla siebie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wanda Sułkowska

    Nie ma potrzeby, by senior wpu[...] do swojego domu obcą osobę. Są sytuacje, gdy do mieszkań w ramach dorocznych przeglądów kierowani są fachowcy. O takiej wizycie wcześniej zarządca budynku informuje, wie też o wszystkich takich wydarzeniach dozorca. Warto interesować się wszystkim, co się dookoła dzieje. To nie jest wścibstwo, to jest forma społecznej aktywności.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.