Wiadomości z Chorzowa

Oszuści znów atakują! 90-letnia seniorka nie dała się oszukać i powiadomiła policję

  • Dodano: 2022-03-09 09:15

Po długiej przerwie w naszym mieście znów rozdzwoniły się telefony seniorów, a po drugiej stronie oszuści działający starą metodą „na policjanta”. Gdy podający się za funkcjonariusza mężczyzna zadzwonił do 90-letniej mieszkanki miasta, ona wyczuła, że to podstęp i nie dała się oszukać.

90-letnia chorzowianka nie uwierzyła oszustom

Ostatnio znów rozdzwoniły się telefony stacjonarne u starszych mieszkańców Chorzowa. Oszust zadzwonił między innymi do 90-letniej mieszkanki miasta i poinformował ją, że wnuk miał wypadek i potrzebne są pieniądze, aby nie poszedł do więzienia.

Kobieta nie mogąc dodzwonić się do syna, o wszystkim poinformowała dyżurnego chorzowskiej komendy, ten poinstruował ją o dalszym postępowaniu, a na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol. Gdy mundurowi dotarli do seniorki, ta zdołała już skontaktować się z członkami rodziny, w rozmowie, z którymi potwierdziły się jej przypuszczenia, że ma do czynienia z oszustami. Na szczęście tym razem wszystko skończyło się dobrze.

- Apelujemy do czytających tę informację, przekażcie swoją wiedzę dalej. Przypominanie i uczulanie najbliższych na tego typu działalność oszustów może zapobiec utracie oszczędności. Warto też porozmawiać ze starszą sąsiadką i sąsiadem. Traktujmy to jako nasz obywatelski obowiązek.

Przestrzegamy osoby starsze dysponujące telefonem stacjonarnym, których nazwiska i imiona figurują w książkach telefonicznych. Właśnie wiek na który wskazują imiona używane często kilkadziesiąt lat temu, stacjonarny telefon oraz jego numer ujawniony w książce to dla oszustów elementy pomocne przy przeprowadzania ataku.

Przypominamy: o każdej próbie oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić policję pod numerem 997 lub 112 - czytamy w komunikacie chorzowskiej policji.

Oszuści znów atakują! 90-letnia seniorka nie dała się oszukać i powiadomiła policję

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również