Wiadomości z Chorzowa

Transport z miejskiej zbiórki dotarł do Tarnopola

  • Dodano: 2022-03-09 09:00, aktualizacja: 2022-03-09 10:04

Od soboty z bazy logistycznej na Niedźwiedzińcu wyjeżdżają tiry w kierunku Ukrainy. Część dociera bezpośrednio do Tarnopola, a pozostałe są przeładowywane we Lwowie. Do Chorzowa dotarła też ciężarówka pełna darów z Iserlohn,  miasta partnerskiego w Niemczech.

Chorzów wspiera Tarnopol

Przypomnijmy: zbiórka, która trwała w Centrum Integracji Międzypokoleniowej przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W jej trakcie udało się zebrać ogromną ilość potrzebnych rzeczy, które trafią do Tarnopola, miasta partnerskiego w Ukrainie. Kolejnym wyzwaniem jest organizacja transportu i sprawne przekazanie efektów zbiórki stronie ukraińskiej.

Na razie, mimo trudnych okoliczności, płynące z Chorzowa wsparcie trafia do celu

Dzieje się tak przede wszystkim dzięki zaangażowaniu firm oraz osób prywatnych, które nieodpłatnie decydują się na udzielenie pomocy w tym zakresie. Z Chorzowa wyjechało już kilka tirów. W każdym z nich znajdują się średnio 33 palety. Każdy samochód waży od 10 do 12 ton.

Dzięki uprzejmości firm ArchiDoc SA oraz Rhenus Office Systems miejska zbiórka mogła być prowadzona na taką skalę. W transporcie pomoagają również firmy In Post, Fakro i Future Processing Ukraine.

Pomoc humanitarna dla potrzebujących, dzięki szybkiej reakcji i skuteczności przyjaciół Chorzowa, dotarła też z Iserlohn. Transport, w którego przeładunku pomogła sprawna ekipa ze Śląskiego Klubu Goliat, wkrótce wyjedzie w kierunku Ukrainy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również