Wiadomości z Chorzowa

Otwarto nową pracownię endoskopii w Zespole Szpitali Miejskich!

  • Dodano: 2023-06-01 15:00

Miejski szpital wzbogacił się o zmodernizowaną i unowocześnioną pracownię endoskopii. Modernizacja objęła m.in. utworzenie 2 pełnowymiarowych gabinetów, myjni oraz pokoju wybudzeń. Łączna wartość inwestycji to ponad 2 miliony złotych.

Wyższa jakość usług

Aby zapewnić pacjentom to, co najlepsze, Zespół Szpitali Miejskich podjął się modernizacji pracowni endoskopowej. Zakupiono nowy aparat do znieczulania z kardiomonitorem oraz zestaw endoskopowy. Dzięki nowej aparaturze lekarze mogą stale czuwać nad bezpieczeństwem uspanego na potrzeby badania pacjenta.

- Dużo się dzieje w naszym szpitalu. Poradnia Endoskopii jest przykładem, że kupujemy najlepsze sprzęty. Musimy być w tej szpicy zakupowej i sprzętowej i tak się dzieje - mówi dr n. ekon. Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Zainwestowano również w szafy do przechowywania wideo i gastroskopów, wykonano instalację klimatyzacji, a także wyremontowano toalety dla pacjentów.

Wszystko dla pacjentów

Chorzowski szpital robi wszystko, aby stale podnosić poziom świadczonych przez siebie usług. Zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom wiąże się z zakupem coraz nowocześniejszego sprzętu.

- Jestem pod wielkim wrażeniem, jest zupełnie inna jakość, sprzęt najnowszej generacji pod względem technologicznym. To wszystko jak dla mieszkańców Chorzowa, ale też nie tylko, bo wiemy, że w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie leczą się pacjenci z miast ościennych, jak i całej naszej aglomeracji - podkreśla Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Łączna wartość inwestycji w postaci modernizacji i doposażenia pracowni endoskopowej wyniosła  2 379 605,79 zł brutto, z czego 1 950 000,00 zł zostało pokryte z dotacji uzyskanej z chorzowskiego Urzędu Miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również