Wiadomości z Chorzowa

Otwarto Ogród Społeczności Parkowej!

  • Dodano: 2022-05-04 07:30, aktualizacja: 2022-05-04 07:54

Przy integracyjnym placu zabaw niedaleko al. Harcerskiej otwarto Ogród Społeczności Parkowej. To inwestycja, którą zrealizowano m.in. dzięki oddanym głosom w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało ponad 1000 osób!

Takiego miejsca w Parku Śląskim jeszcze nie było!

Miejsce, które uczy i bawi. Tak w skrócie można podsumować nową przestrzeń w Zielonych Płucach Śląska. Teren o powierzchni 1200 mkw. został podzielony na połowę. Jedna z części przeznaczona zostanie na nasadzenia. Krzewy, drzewka, kwiaty, niebawem ozdobią to miejsce. Rośliny przewidziano też w specjalnych, drewnianych i podwyższanych grządkach, których tutaj nie brakuje. Pierwszych nasadzeń dokonali seniorzy z Fundacji Park Śląski. Posadzili kolorowe rośliny (smagliczkę nadmorską, starca pospolitego), które już cieszą swoimi kolorami. Do podlewania roślin, wykorzystana zostanie tutaj deszczówka, która zbierana jest do specjalnych zbiorników.

W przyszłości Ogród Społeczności Parkowej będzie miejscem, gdzie z powodzeniem można przeprowadzić żywą lekcję biologii. Szkoły i instytucje, które byłby zainteresowane taką formą edukacji proszone są o kontakt e-mailowy: fundacja@parkslaski.pl.

W ogrodzie stanęła też duża drewniana altana piknikowa, domek na narzędzia, kompostownik. Nie brakuje też ławeczek, na których można odpocząć.

Budowa tego miejsca kosztowała 827 tys. zł. Projekt zrealizowano częściowo ze środków w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego (ponad 480 tys. zł) oraz w ramach unijnego programu JESSICA.

Komentarze (3)    dodaj »

  • wip

    Co za marnotrawstwo pieniędzy, obok mini plac wodny dla dzieci.

  • Lidia

    Fajnie to wygląda na tym betonie

  • Gorg

    Fakt, nie wygląda jak ogród.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również