Wiadomości z Chorzowa

Jak wyglądał Park Śląski w latach 50? Zobacz nagranie!

  • Dodano: 2022-05-05 07:15, aktualizacja: 2022-05-05 07:47

W sieci pojawiło się nagranie ukazujące Park Śląski, a właściwie Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w 1954 roku. Film uwiecznił również, jak wyglądały Katowice w 1977 roku.

Powrót do przeszłości

Na kanale YouTube Hist_PL pojawiło się nagranie ukazujące Chorzów i Katowice lat 50. i 70. w kolorze. Pierwsza część nagrania skupia się na Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku, czyli dzisiejszym Parku Śląskim w 1954 roku. Na nagraniu widzimy ludzi gromadzących się wokół kręgów tanecznych. Co ciekawe, dzieci uwiecznione na nagraniu oglądają makietę Planetarium Śląskiego, którego budowa zakończy się rok później, w 1955 roku. 

Katowicki rynek

Druga część nagrania przenosi nas do Katowic z 1977 roku. W kadrze pojawia się znajomy Spodek, a także pomnik Powstańców Śląskich. Na nagraniu widzimy również budynek Dyrekcji Kolei Państwowych, rozebrany w 2015 roku. Następnie przenosimy się na katowicki rynek. Oko cieszy znajomy Teatr Śląski. Pewne rzeczy nie zmieniły się po dziś dzień – na nagraniu widać zabieganych ludzi, którzy również dziś, w 2022 roku, szybkim krokiem przemierzają rynek.

Wspomniane nagranie możecie obejrzeć poniżej.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również