Wiadomości z Chorzowa

Otwarto ścieżkę rowerową z Chorzowa Starego do Maciejkowic

 • Dodano: 2019-10-23 13:45

Ścieżka rowerowa z Chorzowa Starego do Maciejkowic została już otwarta. To ponad 3 km trasy, którą można dojechać do granicy z Siemianowicami Śląskimi.

Nowa ścieżka rowerowa kosztowała 3,5 mln złotych

Nowa ścieżka rowerowa, a formalnie ciąg pieszo-rowerowy, prowadzi od Komendy Miejskiej Policji przy ul. Legnickiej w Chorzowie Starym, wzdłuż ulic Maciejkowickiej i Michałkowickiej, aż do siemianowickiej dzielnicy Michałkowice. Nawierzchnia jest z masy mineralno-bitumicznej, co z pewnością ucieszy rowerzystów, a całą trasę oświetlono latarniami ledowymi. Koszt inwestycji to 3,5 mln złotych.

W Chorzowie jest około 30 km ścieżek rowerowych

Obecnie w Chorzowie jest około 30 km ścieżek rowerowych, nie licząc tych z Parku Śląskiego. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie pracuje nad realizacją kolejnych tras z „Koncepcji tras rowerowych w Chorzowie”. Dwa lata temu miasto, na budowę ciągów rowerowych wraz z parkingiem Bike&Ride, zyskało 4,7 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Planowane są m.in. trasy od ul. Katowickiej do ul. Harcerskiej przy Parku Śląskim i od ul. Gościnnej do Zespołu Parkowo-Krajobrazowego Żabie Doły.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • kraszan_k

  Droga jest jak najbardziej na miejscu i będzie z niej korzystać wielu rowerzystów.Na razie niestety brak jakiegokolwiek jej oznakowania i zaznaczenia przejazdów przez jezdnię,więc tak naprawdę to jest chodnik dla pieszych.

 • M32

  Wczoraj tam jechalem i nadal nie oznakiwane..

 • Tur

  W maciejkowicach i starym chorzowie mieszkaja same starzyki, kasa w błoto.

 • Ghu

  Tyle osób będzie jeździć, ile korzysta z siłowni na świeżym powietrzu. Zmarnowane środki.

 • aninimus

  tyś jest cysty [...]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.