Wiadomości z Chorzowa

Park Śląski: Alejki przy kręgach tanecznych czekają na spacerowiczów

 • Dodano: 2020-12-11 10:45

Kolejna inwestycja w Parku Śląskim zrealizowana pomyślnie, przede wszystkim terminowo i zgodnie z założeniami. Zakończono prace związane z remontem alejek parkowych wokół dużego kręgu i dwóch małych kręgów tanecznych. Spacerowicze w Zielonych Płucach Śląska zyskali nową nawierzchnię.

Prace, które zaczęły się w wakacje niedawno miały swój finał. Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg "Drogopol - ZW" z Katowic, wymienił starą zużytą nawierzchnię alejek na nową asfaltową. Wkopano solidne krawężniki, a do małych kręgów poprowadzono ścieżki z kostki brukowej.

- Park Śląski jest unikatowy w skali świata. Dla Zarządu Województwa również jest to niezwykle ważne miejsce. Widzę, że Park zmienia się w błyskawicznym tempie, kolejne oddawane inwestycje ogromnie cieszą, szczególnie jeśli są one wykonywane dobrze i terminowo – mówi marszałek Jakub Chełstowski.

– Zdecydowaliśmy się na odnowienie asfaltowej nawierzchni. Zrobiliśmy to m.in. z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, rodzicach z małymi dziećmi, którzy spacerują z wózkami. Teraz bez przeszkód można tutaj jeździć na rowerkach, czy hulajnogach – mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Przy okazji prac, wybiegając w przyszłość, wzmocniono podbudowę drogi pod duży krąg taneczny. Przypomnijmy, że do końca przyszłego roku miejsce to odzyska swój dawny blask. Starsi goście Parku Śląskiego pamiętają tutaj potańcówki i koncerty na żywo. Potencjał miejsca wykorzystany zostanie na nowo, a wzmocniona podbudowa drogi umożliwi organizację imprez bez zbędnych niespodzianek.

Alejki przy kręgach niebawem zyskają nowe lampy oświetleniowe, kosze na śmieci i meble parkowe. Uzupełnione zostaną przy okazji następnych inwestycji.

Realizację: „Remont alejek parkowych wokół dużego kręgu i dwóch małych kręgów tanecznych w Parku Śląskim”, wykonano w ramach zadania: „Kompleksowa modernizacja ciągów komunikacyjnych w Parku Śląskim”, które wpisuje się do unijnego programu JESSICA. Inwestycja kosztowała blisko 1,3 mln zł brutto.

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • Artur

  Walczcie dalej w imie swojej partii, ktora i tak ma w as w d***e i jestescie dla niej tylko szarym motlochem zwanym elektoratem, do momentu az po raz kolejny jej flaga zawieje w inna strone, a jezeli prawo wyborcze macie od przynajmniej kilku kadencji powinniscie wiedziec ze to sie dzieje z kazda opcja, co z wami ludzie obudzcie sie, oni chca zebysmy byli podzieleni bo przez emocje najlatwiej manipulowac...i jest to jednocześnie najgorszy doradca

 • Wafel

  J**** P**

 • Romek

  Jak słyszę jak to park świetnie się rozwija za obecnej władzy to trzeba dodać aferę korupcyjna w przetargach w parku i żadne chodniki niczego tu nie zmienią. Jedynym znakiem są ohydne maszty aż cztery szpecace wejście do zoo . Mam nadzieję ze przyszłe władze parku pozbeda się tej nadetej szpetoty . Park to nie miejsce na pisowskie narodowe uniesienia.

 • :-(

  I tak głównie łażą tam Katowiczanie, bo mają blisko....

 • Ryś

  Chorzów nie dostał pieniędzy z funduszu narodowego. Ponad 50 milionów wstrzymał PiS. Brawo chorzowianie głosujący na PiS.

 • Artur

  Zwroc uwage kto i ile dostal, i zestaw to z kondycja finansowa poszczególnych miast. Zagadka rozwiazana.

 • Romek

  Porównaj i Sprawdź.No i wszystko jasne.

 • Jarząbek

  Lepiej nic nie dostać niż lizać śmierdzące [...]sko prezesa. PIS zniknie a duma pozostanie.

 • Erich

  Trudno żeby wybrukowanie trzech ścieżek które zresztą zawsze tam były przyciągnęło miliony turystów. No ale w parku rządzi PiS więc cuda się zdarzają.

 • jjjj

  Nie marudź kto rządzi - w parku w końcu coś się dzieje. Naście lat rządów w poprzedników w województwie i w parku to kompletne zero inwestycji, dziury w chodniku i niedziałające latarnie. A nie sorki - pomalowali farbą fragment chodnika. No i wielki sukces w budowie stadionu na euro 2012 zakończony prawie w terminie i prawie w budżecie i prawie ładny.

 • Ehh..

  Taka prawda. Dlatego niektórym żal d.. ściska. Tylko obrażać potrafią.

 • Romek

  Taaak masz rację...ja bardzo się cieszeczeczaraz po nowym roku odbieram milionowy samochód elektryczny i od razu wypływa w swoje i Szwecji naszym nowiutkim super nowoczesnym narodowym promem morskim.Tylko chwalić tylko chwalić!

 • Gerard

  W spowiedzi u Rydzyka już byłeś ?? Pisowski czopku !!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.