Wiadomości z Chorzowa

Park Śląski łączy pokolenia, szkoli i edukuje

  • Dodano: 2021-03-01 08:15, aktualizacja: 2021-03-01 07:34

W Parku Śląskim wystartował projekt - „Parkowe Centrum Rozwoju Pod Kapeluszem”. Dzięki unijnemu wsparciu aż 160 osób z Chorzowa może skorzystać m.in. ze szkoleń, warsztatów i treningów. Ich celem jest zwiększenie samooceny i zaradności, która przydaje się w poszukiwaniu pracy, ale też przygotowanie do wykonywania konkretnych zawodów. Program skierowany jest również dla seniorów. Osoby, które ukończyły 60 rok życia będą mogły uczestniczyć w zajęciach integracyjnych.

Projekt adresowany jest do 140 osób w wieku od 16 do 30 lat oraz 20 seniorów pochodzących ze środowisk zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Organizator zapewnia stypendia szkoleniowe, poczęstunek i pokrywa koszty biletów związanych z dojazdem.

Dla młodszych uczestników przygotowano spotkania z psychologiem i doradcą zawodowym oraz szkolenia interpersonalne, gdzie dowiemy się: jak mówić, żeby inni nas słuchali? Jak krytykować i przyjmować krytykę? Co to znaczy być asertywnym? 

W ramach - Parkowej Akademii Profesjonalistów będzie możliwość podszkolenia się z segmentu IT, projektowania komputerowego i tworzenia aplikacji internetowych. Przygotowano też warsztaty florystyczne. Ciekawą propozycją jest przyuczenie na stanowisku: pracownika obsługi technicznej parkowej kolejki Elka. 

Program: „Parkowe Centrum Rozwoju Pod Kapeluszem” zostanie wzbogacony m.in. o warsztaty kreatywności, pracownię malarską. Uczestnicy będą mieli okazję do spotkań w plenerze i imprez na świeżym powietrzu.

W ramach cyklu - „Senior z klasą” osoby powyżej 60 roku życia, będą mogły uczestniczyć w zajęciach integrujących. Wykorzystanie ziół, asertywność, bezpieczeństwo, zdrowy kręgosłup i stawy - to tylko niektóre tematy, które będą omawiane. Dla grupy 60 + przygotowano również warsztaty komputerowe.

Projekt „Parkowe Centrum Rozwoju pod Kapeluszem” dofinansowany jest ze środków unijnych w kwocie ponad 518 tys. zł. Potrwa do końca kwietnia 2022 roku. 

Wszystkie osoby, które chciałby zapisać się do niego, powinny skontaktować się z koordynatorem projektu - Ewą Kulisz tel. 666 031 514 (od poniedziałku do piątku w godz. 7-15), ewa.kulisz@parkslaski.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.