Wiadomości z Chorzowa

Rozpoczęto prace na Kanale Regatowym w Parku Śląskim

  • Dodano: 2021-03-16 13:45

Przypomnijmy, że gruntowne czyszczenie Kanału Regatowego miało miejsce 2007 roku. Po upływie kilku lat nastał czas na ponowne prace. WPKiW będzie prowadził badania nabrzeży. Wykonane prace pozwolą określić zakres remontu tego obszaru. Jak informują przedstawiciele Parku Śląskiego, prace prowadzone na Kanale Regatowym w Chorzowie rozpoczęto 15 marca. 

Straż Pożarna w Chorzowie, w ramach doskonalenia, na wypadek powodzi buduje tamę oddzielającą Staw Przystań od Kanału Regatowego, wodę z kanału przepompuje do stawu – informują przedstawiciele Parku Śląskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Równolegle, WPKiW będzie prowadził badania nabrzeży. To konieczne, aby właściwie przygotować się do modernizacji Kanału Regatowego. Aby przeprowadzić wspomniane badania, należy obniżyć poziom wody.

Pamiętając o ekosystemie, wszystko będzie przebiegało zgodnie z naturą, na dnie zbiornika zostanie woda, tak aby nie ucierpiały zwierzęta wodne. W razie konieczności zostaną one przeniesione do stawu – dodają przedstawiciele Parku Śląskiego.

Zgodnie z planem, prace powinny się zakończyć 19 marca. Wtedy też Kanał Regatowy zostanie ponownie napełniony. 

Rozpoczęto prace na Kanale Regatowym w Parku Śląskim/ fot. FB Park Śląsk

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.