Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Park Śląski ma nowego prezesa. Został nim Krzysztof Opałka

  • Dodano: 2019-04-16 16:15

Park Śląski ma nowego prezesa. Funkcję tę będzie sprawował Krzysztof Opałka. 15 kwietnia Rada Nadzorcza WPKiW SA powołała go na stanowisko prezesa zarządu. To doświadczony menedżer, który współpracował z międzynarodowymi przedsiębiorstwami budowlanymi.

Po wielu miesiącach (od listopada!) i dwóch nieudanych konkursach udało się. Zarząd wybrał w końcu nowego prezesa Parku Śląskiego.

Krzysztof Opałka posiada bogate doświadczenie nie tylko w dziedzinie zarządzania, ale i w branży budowlanej. Ukończył Transition for Executives Program w szwajcarskim IMD International Institute for Management Development oraz socjologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Posiada też uprawnienia technika budowlanego. Swoją zawodową karierę związał z wielkimi przedsiębiorstwami.

Do tej pory piastował m.in. funkcję dyrektora generalnego i prezesa zarządu spółki Slag Recycling. Był też wiceprezesem zarządu SKANSKA SA oraz dyrektorem generalnym i członkiem zarządu Pavimental Polska Sp. z o.o. Na swoim koncie ma także liczne nagrody. Jest m.in. czterokrotnym laureatem wyróżnienia Pulsu Biznesu „Gazele Biznesu”, które otrzymał za wybitne osiągnięcia firmy. Warto wspomnieć, że uhonorowano go także Nagrodą Ministra Ochrony Środowiska za szczególny osobisty wkład w proces rewitalizacji obszarów poprzemysłowych w Polsce.


- Krzysztof Opałka to niezwykle doświadczony manager, ma bardzo bogate portfolio skutecznie przeprowadzonych projektów inwestycyjnych i rewitalizacyjnych. Mamy nadzieję, że będzie efektywnie zarządzać tą szczególną przestrzenią naszego regionu. Chcemy żeby Park Śląski był wizytówką i najlepszym przykładem jego rozwoju. Liczymy, że już za parę lat spotkamy się tutaj mówiąc, że zmodernizowany Park Śląski ma wreszcie nowy i właściwy dla siebie wymiar, godny XXI wieku - mówił Tomasz Papaj, Przewodniczący Rady Nadzorczej Parku Śląskiego przedstawiając nowego prezesa w czasie briefingu prasowego.


Przed nowym prezesem sporo wyzwań. Największym z nich jest modernizacja parku za ponad 230 mln zł.


- Zdaję sobie sprawę jak ważny jest Park Śląski dla tego regionu. To dla mnie duże wyróżnienie i mam ogromną determinację, by ta przestrzeń już wkrótce odzyskała należny mu blask. Liczę na współpracę nie tylko z władzami samorządowymi czy lokalnymi, ale też środowiskiem społecznym, które aktywnie angażuje się w działania podejmowane na terenie Parku Śląskiego. Ze swojej strony zapewniam, że wykorzystam całe swoje doświadczenie do efektywnej pracy na rzecz tego szczególnego miejsca – powiedział Krzysztof Opałka podczas brefingu prasowego.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • KS.Marek

    Super lapowkarz na stanowisku sto tyś musiał przyjąć żeby koniec z końcem związać

  • KS.Marek

    To na pewno lubi łapówki jechać biedę krzyczy

  • Robert

    Pan Opalka to czlowiek o wysokiej wiedzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.