Wiadomości z Chorzowa

Parking przy centrum handlowym AKS w Chorzowie od dziś jest płatny

 • Dodano: 2019-09-02 06:00, aktualizacja: 2019-09-01 22:56

Koniec darmowego parkingu dla gości Parku Śląskiego. Od dziś za postój przy centrum handlowym AKS w Chorzowie trzeba zapłacić.

Na parkingu przy centrum handlowym AKS teraz tylko dwie godziny gratis

Od dziś tylko pierwsze dwie godziny na parkingu przy centrum handlowym AKS w Chorzowie będą gratis. Od poniedziałku do czwartku każda kolejne godzina to koszt 3 złotych, za cały dzień trzeba zapłacić 10 złotych. W weekend, od piątku do niedzieli, będzie drożej – każda kolejna godzina będzie kosztować 4 złote, a cały dzień 15 złotych. W niehandlowe niedziele nie będzie darmowego postoju – każda godzina kosztować będzie 3 złote, a cały dzień 18 złotych. Większość internautów, którzy odnieśli się do informacji o płatnym parkingu, pozytywnie przyjęła to rozwiązanie.

- Super bo ludzie zamiast na spacer to autka na Carrefour i cyk do parku na cały dzień a człowiek chce zrobić zakupy i (...) parking obładowany po brzegi. Bardzo mnie to cieszy – napisała Patrycja.

- Wreszcie zawsze pełno aut latem, a ludzie po parku spacerują. To jest parking nie dla spacerowiczów tylko klientów Carrefoura!! Brawo! - dodaje Ania.

Nietrudno się domyślić, że wprowadzenie opłat za parking przy centrum handlowym AKS związane jest z sąsiedztwem Parku Śląskiego. Świadczy o tym cennik, zgodnie z którym w dniu imprez w Parku Śląskim lub na Stadionie Śląskim trzeba będzie zapłacić za parking aż 50 złotych.

Dla klientów CityFit parking będzie darmowy

Klienci klubu fitness CityFit, który znajduje się w galerii AKS, mogą liczyć na darmowy parking dłużej niż przez dwie godziny.

- Zarządca zagwarantował bezpłatny parking dla naszych Klientów. W najbliższym tygodniu w naszym klubie zostanie zamontowany pulpit do wprowadzania swojego numeru rejestracji. Na tej podstawie osoba sprawdzająca parking będzie wiedziała, że właściciel pojazdu jest na treningu u nas w klubie – informują pracownicy CityFit.

Obsługa CityFit dodaje, że jeżeli taka rejestracja będzie problematyczna postarają się wypracować lepsze rozwiązanie.

Zobacz także

Komentarze (34)    dodaj komentarz »

 • Chorzów 36

  Straszne chamstwo zaparkowałem przed carefourem na około 20 min,nie wiedziałem ze trzeba położyć za wycieraczkę bilet..wracam i została nałożona na mnie kara w wysokości 95 zł chamstwo i złodziejstwo

 • slazak

  dlatego ja przestalem tam kupowac od momentu jak parking jest platny!

 • tak trzymać

  i bardzo dobrze, wreszcie wzięli się za tych, co bezczelnie chcą spacerować po parku z dziećmi, zgroza, a do tego, kto to widział, żeby jeździć samochodem, co to nie można z buta? Wystarczy wyjść dwa dni wcześniej i na niedzielę nawet z Tychów można dotrzeć,

 • NDZ

  Popatrzcie jakie jest teraz społeczeństwo.Przy tak błachym temacie jak płatny parking ludzie bez powodu zaczynają się wyzywać od dusigroszy, katolów, spędów itp. Najlepsze jest to , że nikt nie wspomniał że nie zapłaci bądź jest za drogo. Po prostu taka nienawiść i zaczepność stała sie normą na wszystkich forach. Temat o filmach - nienawiść, bo komuś się podoba, a komuś nie, temat o sporcie - w komentarzach polityka i wyzywienie innych. Wszystko to przez anonimowość, która powinna się skończyć. A dla ludzi, którzy mówią, żeby na spacer udać się do parku pieszo to pamiętajcie, że nie tylko Chorzowianie czy nawet Ślązacy przyjeżdżają do parku. Poza tym jest tu Stadion Śląski, który jako jedyny z nowych nie ma pożądanego parkingu. Ostatnio na Rammstein ludzie parkowali na całej parkowej. I tu jest problem. Chcemy żeby były imprezy na śląskim ale parkingu nie róbmy, a jak są wtedy zamknięte drogi i utrudnienia w ruchu to też narzekamy. Najlepiej zaorać park, stadion zburzyć i na tym terenie postawić inne centrum handlowe z płatnym parkingiem. Niech kasa dalej leci do koncernów zagranicznych.

 • KAPSEL

  CIEKAWE JAK ZAKUPY PRZED ŚWIĘTAMI KTÓRE JAK WIADOMO TRWAJĄ DŁUŻEJ I KILOMETROWE KOLEJKI DO KAS

 • Kodens

  A parking wiecznie w połowie pusty jak pani która twierdzi że nie ma miejsc.Ale bardzo dobrze że trzeba będzie płacić.

 • Klient.

  Wreszcie się wzięto za tych "gości"!!!

 • Pipi

  Dlaczego dla jehowy wszystko za darmo???

 • ateista

  Gdy był zjazd Jehowych to wynajęli parking przy AKS - wynajęli, znaczy zapłacili. Ciekawe czy katole płacą przy różnych swoich spędach?

 • Kimu

  Zadać ci pokutę?

 • KRZYSZTOF Zuga

  Robienie z powyższego tematu pola działań do nienawiści na tle wyznaniowym jest wysoce nieetyczne. Opanujcie się bo zaraz ktoś wzorem takiego komentarza napisze że wszystkiemu winien jest PiS. P.S. Tymczasem w Chorzowie rządzi od lat Platforma a "katole" swoje "spędy" mają w kościołach podczas Eucharystii a nie na Stadionie Śląskim.

 • karamba

  Zapomnieli dodać, że za brak biletu w widocznym miejscu opłata wynosi 95 zeta!

 • Basia

  No i dobrze. Na auto cię stać, to na parking też powinno. A jak nie, to na nogach.

 • Wkurzona

  Jaki przepełniony parking ? Nawet jak setki ludzi parkują a później udają się do parku, to zawsze cała dalsza część parkingu w okolicach myjni jest pusta! Tylko się nie chce tyłka ruszyć! Każdy chce się wcisnąć jak najbliżej drzwi i narzekać że miejsca nie ma!

 • Olka

  Popieram w 100% ludziom się nie chce chodzić i najlepiej zwalić że nie ma miejsc na parkingu!

 • Mala

  To dalsza część parkingu dla tych co do parku

 • Xxx

  Parking jest dla klientów a nie dla takich tępych dzid,masz kasę na auto to płać za parking w parku.

 • Wkurzona klientka sklepu

  TO jak idziesz do parku to parkuj przy myjni a nie pod sklepem!!!

  • Wkurzona klientka sklepu
   2019-09-02 17:49
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Miro

  Przepełniony czy nie, to prywatny teren, więc mogą pobierać opłaty jakie chcą. Park też kasuje za wjazd i parkowanie na tym terenie. Wcześniej w parku była masakra, wciskali się autami gdzie się dało i zamiast parku był parking. Ludziom trudno przejść parę metrów! Teraz jeszcze na okolicznych osiedlach muszą wprowadzić ograniczenia tylko dla mieszkańców, na Tauzenie zresztą chyba już tak jest.

 • Marek

  Na tych sklepowych parkingach na tauzenie jest opłata ale miejsca "miejskie" przy ulicy są darmowe. Bez pośrednio pod blokami jest tylko dla mieszkańców.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.