Wiadomości z Chorzowa

PGM Chorzów: Można składać wnioski o dodatek węglowy na 2023 rok

  • Dodano: 2023-02-13 11:30

Chorzowski PGM przypomina o możliwości składania wniosków o dodatek węglowy na 2023 rok. Osoby, który nie zrealizowały zakupu paliwa w minionym roku muszą złożyć dokumenty ponownie.

Zakład Komunalny PGM Chorzów kontynuuje przyjmowanie wniosków na zakup paliwa stałego po preferencyjnej cenie. Trzeba jednak pamiętać, że z uwagi na koniec roku 2022, zakończona została realizacja sprzedaży węgla na podstawie złożonych wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego na poprzedni rok. Co to oznacza?

Osoby, które złożyły wniosek o dodatek węglowy, ale nie zrealizowały zakupu do końca 2022 roku, mogą od 2 stycznia 2023 roku składać nowe wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego w obecny rok. PGM Chorzów przypomina, że wnioski złożone w 2022 roku nie przechodzą na kolejny – konieczne jest powtórne złożenie wniosku wraz z dokumentami.

PGM Chorzów przypomina o wnioskach o dodatek węglowy

We wniosku składanym na rok 2023 można uwzględnić ilość paliwa z roku 2022, która nie została zakupiona. W przypadku gdy do 31 grudnia 2022 r. nie dokonano zakupu paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego albo dokonano takiego zakupu w ilości mniejszej niż 1 500 kg, to ilość paliwa stałego niezakupionego w ramach limitu z roku 2022 r. powiększa limit roku 2023 r. maksymalnie do 3000 kg – informuje PGM Chorzów.

Jak informuje chorzowski PGM, do 29 grudnia pozytywnie zweryfikowano 393 wnioski a do 9 lutego – 114. Szczegółowe informacje dotyczące warunków zakupu paliwa stałego po preferencyjnej cenie, wzór wniosku i listę zaakceptowanych aplikacji można znaleźć na stronie internetowej PGM Chorzów [LINK].

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również