Wiadomości z Chorzowa

Pięć ofert na przebudowę ul. Hajduckiej w Chorzowie

  • Dodano: 2019-12-31 11:00

Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w przetargu na remont torowiska w ul. Hajduckiej w Chorzowie. O zamówienie ubiega się pięć firm, a wszystkie oferty przekraczają budżet zaplanowany na tę inwestycję. 

Przedmiotem przetargu, organizowanego wspólnie przez Tramwaje Śląskie oraz Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie, jest przebudowa jezdni i torowiska w ciągu ul. Hajduckiej. Przebudowany zostanie cały pas jezdni wraz z infrastrukturą tramwajową, a prace obejmą odcinek od al. Bojowników o Wolność i Demokrację do ul. Wolności.

Wszystkie oferty przekraczają zaplanowany budżet inwestycji

- O zamówienie ubiega się pięć firm. Najtańszą propozycję, opiewającą na kwotę 22,772 mln zł brutto, złożyła firma Silesia Invest. Balzola jest w stanie wykonać prace za 23,479 mln zł brutto, Tor-Krak za 24,887 mln zł brutto, Trakcja PRKiI za 26,065 mln zł brutto, a konsorcjum firm ZUE i PB Jaekel-Bud-Tech za 29,919 mln zł brutto – informuje portal transport-publiczny.pl.

Budżet zaplanowany na przebudowę ul. Hajduckiej w Chorzowie to 19,627 mln zł brutto, co oznacza, że wszystkie oferty przekraczają planowaną kwotę. Jeśli zamawiający postanowi zwiększyć budżet, to największe szanse na realizację inwestycji ma spółka Silesia Invest, która złożyła najtańszą ofertę. O wyborze zdecydują bowiem cena (60%), gwarancja (20%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%). 

Remontowana będzie także ul. Powstańców w Chorzowie

Jednocześnie trwa przetarg na przebudowę ul. Powstańców w Chorzowie. Prace mają mieć charakter kompleksowy (nowe torowisko, jezdnia, chodniki oraz miejsca postojowe) i obejmą odcinek od Rynku do ul. Chrobrego. 

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Leni 234

    W pelni popieram pomysl przeniesienia torowiska pod chodnik w kierunku jazdy do Chorzowa Batory ,aby wyeliminowac wsiadanie i wysiadanie pasazerow na srodek jezdni.Bedzie bezpieczniej nie tylko dla pasazerow ,ale tez dla kierowcow samochodow.

  • Kasia

    A czy wie Pan, że tym samym zostanie zlikwidowana część przedwojennej ligpowej alei, którą spaceruje mnóstwo ludzi i jeżdżą rowery? Zostanie wycięta część drzew?

  • Leni 234

    Moze zaplanuja torowisko przeniesc pod chodnik w kierunku jazdy do Chorzowa Batorego co pozwoli na ulatwienie wsiadania do pojazdow tramwajowych dla osob starszych i schorowanych.w kierunku Rynku to funkcjonuje

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.