Wiadomości z Chorzowa

Pięć propozycji na ferie w Parku Śląskim

  • Dodano: 2016-02-10 07:45, aktualizacja: 2016-02-10 07:40
W ferie zimowe marzymy o tym, żeby uciec za miasto, odpocząć, pojeździć na nartach. Niestety, nie zawsze udaje się wyjechać. Ale, jeżeli chcecie choć na chwilę odetchnąć od miejskiego zgiełku, zapraszamy do Parku Śląskiego. Mamy dla Was pięć ciekawych propozycji, które idealnie wypełnią wolny czas. Są adresowane głównie do dzieci i młodzieży.
 
 
Tegoroczne ferie w naszym województwie zaczynają się 15 lutego i tradycyjnie już, potrwają dwa tygodnie. Zachęcamy do skorzystania ze wszystkich uroków Parku Śląskiego. Działające tutaj instytucje i organizacje, mają kilka propozycji, które na pewno ciekawie zagospodarują ten czas starszym i młodszym.
 
 
Kulturalnie, plastycznie i sportowo na Stadionie Śląskim
Spółka zarządzająca Stadionem Śląskim zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat do aktywnego wypoczynku. Od 15 do 26 lutego, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 13 na stadionowych obiektach organizowane będą zajęcia sportowe, kulturalne oraz plastyczne. W programie przewidziano m.in. konkursy z nagrodami, pokaz futbolu amerykańskiego, gry i zabawy sportowe, rozgrywki w unihokeja, tenisa stołowego, piłkarzyki, bilard, zajęcia plastyczne, wyświetlanie filmów, karaoke i zabawę karnawałową. Wszystkie propozycje są bezpłatne. Więcej na www.stadionslaski.pl.
 
 
Robotyka, przyroda, edukacja w Akademii Bioróżnorodności
Fundacja Park Śląski podczas ferii zimowych organizuje warsztaty w ramach Akademii Bioróżnorodności dla grup zorganizowanych. W ofercie znajdują się terenowe warsztaty przyrodnicze i ornitologiczne, warsztaty w laboratorium, warsztat robotyki z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii oraz zupełna nowość w ofercie fundacji – warsztaty „Zjawiska fizyczne w przyrodzie”. Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, zajęcia są całkowicie bezpłatne. – Czekamy na grupy półkolonijne i organizacje pozarządowe. Maksymalne obłożenie na jednym cyklu zajęć to 45 osób – tłumaczy Anna Poraj, prezes Fundacji Park Śląski. Zgłoszenia udziału w zajęciach Akademii Bioróżnorodności należy dokonać drogą mailową ( fundacja@parkslaski.pl), za pomocą ankiety dostępnej na stronie internetowej fundacji www.fundacja.parkslaski.pl.
 
 
Warzenie i kuligi w muzeum etnograficznym
Już od dwóch lat, chorzowski skansen jest czynny również zimą. Muzeum etnograficzne zaprasza na rodzinne spacery połączone ze zwiedzaniem wnętrz. Specjalną ofertę przygotowano dla grup zorganizowanych. – Szczególnie polecamy zajęcia kulinarne „Wspólne warzenie w skansenie” oraz „Kawałek chleba nie spadnie z nieba”, podczas których w naszej karczmie dzieci będą mogły przygotować wodzionkę, kluski śląskie, bądź upiec bułeczki – zachęca Angelika Nowicka z chorzowskiego skansenu. – Na zajęciach „W starej szkole” uczestnicy zimowisk dowiedzą się do czego służył worek z grochem i jak pisało się na tabliczce łupkowej, natomiast na lekcji „Mały etnograf”, dzieci odkryją tajemnice skansenu.
Jeśli aura dopisze, w skansenie będą się odbywać kuligi. Muzealnicy zachęcają również do wypoczynku przy rozpalonych ogniskach. Zapisy na zajęcia przyjmuje dział edukacji i popularyzacji, pod numerem telefonu 32 450 27 04, wew. 204
 
 
Nauka języków i jogi śmiechu z aktywnymi seniorami
Wszystkich chętnych, którzy chcą się dokształcić lub poćwiczyć, zachęcamy do udziału w zajęciach Akademii Aktywnego Seniora (szczegółowy harmonogram na stronie 2). – W ferie zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek – mówi Ewa Kulisz, koordynatorka zajęć. – Nasza oferta jest na tyle bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie. Można na przykład spróbować swoich sił w języku, którego się jeszcze nie poznało lub rozwijać umiejętności w robieniu różnego rodzaju ozdób – dodaje. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
 
 
Oglądanie zimowej scenerii parku z wysokości kilkunastu metrów
W ferie zachęcamy wreszcie do korzystania z kolejki linowej „Elka”. W tym okresie będzie ona kursować od czwartku do niedzieli, w godzinach od 10 do 16. – Jazda naszą gondolą, zimą ma swój niepowtarzalny urok. Szczególnie, gdy park znajduje się w objęciach śnieżnego puchu – przyznaje Jacek Bociąga, kierownik „Elki”. Bilet normalny w obie strony kosztuje 15 złotych, a ulgowy 12 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również