Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Pierwszy dzwonek w największej szkole w Chorzowie

  • Dodano: 2018-09-04 07:15, aktualizacja: 2018-09-04 07:21

Po dwóch miesiącach wakacji korytarze szkół znowu zapełniły się uczniami. 3 września rozpoczął się rok szkolny 2018/2019. W Chorzowie uroczysta inauguracja miała miejsce w Zespole Szkół Sportowych nr 1 im. Janusza Kusocińskiego przy ul. Ryszki 55. To nie był przypadkowy wybór, ponieważ to właśnie ta szkoła jest największą w mieście i przechodzi aktualnie remont.

Prace w szkole sportowej trwają od września 2016 roku. W tym czasie przebudowano znaczną część budynku, wymieniono instalację elektryczną i centralnego ogrzewania, zdemontowano ścianki i sufity, a także wymieniono płyty podłogowe. Remont części dydaktycznej właśnie się zakończył.

To największa szkoła w Chorzowie, dlatego sprawne przeprowadzenie remontu było dla nas priorytetem. Prace prowadzone były segmentami, tak aby cały czas mogły odbywać się tam lekcje - tłumaczy prezydent Chorzowa Andrzej Kotala - dziękujemy rodzicom i nauczycielom za cierpliwość i mamy nadzieję, że zmodernizowany obiekt spełni ich oczekiwania.

Nadal trwa przebudowa basenu, który znajduje się w szkole. Będzie on wyposażony m.in. w zestaw sygnalizacji falstartu i nawrotu, podświetlenie boczne i podnośnik dla osób niepełnosprawnych zamontowany w niecce basenu. Z nowoczesnego obiektu młodzi sportowcy i mieszkańcy będą mogli korzystać już w przyszłym roku.

To będzie Mercedes wśród basenów. Mamy nadzieję, że będą tu pływać przyszli olimpijczycy - wyjaśnia dyrektor szkoły Wojciech Niezgoda.


"Wszystkim uczniom chorzowskich szkół życzę samych sukcesów. Mam nadzieję, że w klasach poznacie przyjaciół na całe życia i że nigdy nie zabraknie Wam czasu na rozwijanie swoich pasji."

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Wanda Sułkowska

    Ogromna szkoła jest "spadkiem" po poprzednich decydentach. Bardzo trudny i kosztowny remont ma się ku końcowi! Czekam na zajęcia z aerobicu w wodzie dla seniorów.

  • Jo

    Moloch napchać dzieci i się cieszyć. Byle kasa w portfelu się zgadza. Po co klima ? Pogięło już calkiem

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.