Wiadomości z Chorzowa

Pijany kierowca zatrzymany na ul. Dąbrowskiego. Jechał zygzakiem!

  • Dodano: 2022-04-05 09:30

Policjanci z chorzowskiej drogówki, dzięki precyzyjnemu zgłoszeniu obywatela zatrzymali mężczyznę, który kierował swoim autem będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Świadek zgłosił pijanego kierowcę

W sobotę do dyżurnego chorzowskiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jadący przed nim kierowca Audi może być nietrzeźwy. Informacja niezwłocznie została przekazana do wszystkich patroli w mieście. Zgłaszający cały czas pozostawał na linii z dyżurnym i informował go, gdzie aktualnie się kieruje potencjalny sprawca przestępstwa. Samochód został zatrzymany przez chorzowskich policjantów z drogówki na ulicy Dąbrowskiego.  Jak się szybko okazało, podejrzenia świadka były jak najbardziej słuszne.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy i teraz, oprócz wysokiej grzywny, grożą mu 2 lata więzienia.

- Dziękujemy za właściwą reakcję i przekazanie informacji, która być może pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz- akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych - przekazuje chorzowska policja.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również