Wiadomości z Chorzowa

Piłkarz Roku i Gol Roku Ruchu Chorzów wybrani. Plebiscyt „eRKi 2021” rozstrzygnięty!

 • Dodano: 2022-01-05 18:15

Za nami premierowa edycja plebiscytu „eRKi 2021”. Kibice wybrali Piłkarza Roku Ruchu Chorzów, a także Gol Roku.

Oficjalnie rozstrzygnięto pierwszą edycję skierowanego do kibiców Ruchu Chorzów plebiscytu „eRKi 2021”. Fani Niebieskich zyskali szansę zagłosowania w czterech kategoriach. Były to:

 • Piłkarz Roku,
 • Gol Roku,
 • Mecz Roku,
 • Wydarzenie Roku.

W każdej kategorii kibice mogli oddać głos na jedną z pięciu nominacji. Klub poinformował już o wynikach konkursu w kategoriach Piłkarz Roku i Gol Roku. Kto wygrał?

Jak przypominają władze Ruchu Chorzów, w 2021 roku Niebiescy rozegrali łącznie 38 ligowych spotkań – 18 w rundzie wiosennej w III lidze i 20 jesienią po awansie do II ligi.

Piłkarz Roku 2021 Ruchu Chorzów wybrany!

Zgodnie z decyzją kibiców Piłkarzem Roku 2021 Ruchu Chorzów został Jakub Bielecki, bramkarz Niebieskich!

„Bielu” wystąpił we wszystkich meczach [przyp. red.] i aż 15 razy zachowywał czyste konto, wielokrotnie ratując drużynę przed stratą bramki – informują władze Ruchu Chorzów.

Wysoką formę golkipera docenili kibice Ruchu, którzy w plebiscycie „eRki 2021” wybrali go najlepszym zawodnikiem minionego roku. W głosowaniu fanów Bielecki uzyskał 39,6 proc. głosów, wyprzedzając Tomasza Foszmańczyka (30,2 proc.) i Michała Mokrzyckiego (13,8 proc.). Na Michała Mokrzyckiego oddano 13,8 proc. głosów, a na Łukasza Janoszkę 12,1 proc.

Rozstrzygnięto również głosowanie kibiców w kategorii Gol Roku. Zdaniem kibiców najładniejszą strzelił Łukasz Janoszka w spotkaniu z rezerwami Śląska Wrocław. W 2021 roku „Niebiescy” zdobyli aż 74 ligowe bramki.

Urodę trafienia „Ecika” doceniła blisko połowa głosujących (48,2 proc.). Na drugim miejscu z identyczną liczbą oddanych głosów znalazły się gole Jakuba Siwka ze spotkania z LKS Goczałkowice oraz druga z nominowanych bramek Łukasza Janoszki, tym razem z meczu z Pniówkiem w Pawłowicach, gdy popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego – informuje Ruch Chorzów.

W kategorii Gol Roku znaleźli się też Mariusz Idzik i bramka zdobyta w meczu z Zagłębiem II Lubin i Przemysław Szkatuła z golem podczas spotkania z Radunią Stężyca.

Komentarze (2)    dodaj »

 • Życzliwy

  Ułom ić do lekarza, dobrze Ci radzę.

 • Ułomy

  Piłkarz roku w piątej lidze, brawo

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.