Wiadomości z Chorzowa

Piłkarz Roku i Gol Roku Ruchu Chorzów wybrani. Plebiscyt „eRKi 2021” rozstrzygnięty!

 • Dodano: 2022-01-05 18:15

Za nami premierowa edycja plebiscytu „eRKi 2021”. Kibice wybrali Piłkarza Roku Ruchu Chorzów, a także Gol Roku.

Oficjalnie rozstrzygnięto pierwszą edycję skierowanego do kibiców Ruchu Chorzów plebiscytu „eRKi 2021”. Fani Niebieskich zyskali szansę zagłosowania w czterech kategoriach. Były to:

 • Piłkarz Roku,
 • Gol Roku,
 • Mecz Roku,
 • Wydarzenie Roku.

W każdej kategorii kibice mogli oddać głos na jedną z pięciu nominacji. Klub poinformował już o wynikach konkursu w kategoriach Piłkarz Roku i Gol Roku. Kto wygrał?

Jak przypominają władze Ruchu Chorzów, w 2021 roku Niebiescy rozegrali łącznie 38 ligowych spotkań – 18 w rundzie wiosennej w III lidze i 20 jesienią po awansie do II ligi.

Piłkarz Roku 2021 Ruchu Chorzów wybrany!

Zgodnie z decyzją kibiców Piłkarzem Roku 2021 Ruchu Chorzów został Jakub Bielecki, bramkarz Niebieskich!

„Bielu” wystąpił we wszystkich meczach [przyp. red.] i aż 15 razy zachowywał czyste konto, wielokrotnie ratując drużynę przed stratą bramki – informują władze Ruchu Chorzów.

Wysoką formę golkipera docenili kibice Ruchu, którzy w plebiscycie „eRki 2021” wybrali go najlepszym zawodnikiem minionego roku. W głosowaniu fanów Bielecki uzyskał 39,6 proc. głosów, wyprzedzając Tomasza Foszmańczyka (30,2 proc.) i Michała Mokrzyckiego (13,8 proc.). Na Michała Mokrzyckiego oddano 13,8 proc. głosów, a na Łukasza Janoszkę 12,1 proc.

Rozstrzygnięto również głosowanie kibiców w kategorii Gol Roku. Zdaniem kibiców najładniejszą strzelił Łukasz Janoszka w spotkaniu z rezerwami Śląska Wrocław. W 2021 roku „Niebiescy” zdobyli aż 74 ligowe bramki.

Urodę trafienia „Ecika” doceniła blisko połowa głosujących (48,2 proc.). Na drugim miejscu z identyczną liczbą oddanych głosów znalazły się gole Jakuba Siwka ze spotkania z LKS Goczałkowice oraz druga z nominowanych bramek Łukasza Janoszki, tym razem z meczu z Pniówkiem w Pawłowicach, gdy popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego – informuje Ruch Chorzów.

W kategorii Gol Roku znaleźli się też Mariusz Idzik i bramka zdobyta w meczu z Zagłębiem II Lubin i Przemysław Szkatuła z golem podczas spotkania z Radunią Stężyca.

Komentarze (2)    dodaj »

 • Życzliwy

  Ułom ić do lekarza, dobrze Ci radzę.

 • Ułomy

  Piłkarz roku w piątej lidze, brawo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również