Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Pingwiny wracają do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego po 40 latach!

  • Dodano: 2019-04-05 09:00, aktualizacja: 2019-04-09 19:03

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym niebawem pojawią się nowi lokatorzy. To pingwiny Humboldta, które powrócą do Chorzowa po niemal czterdziestu latach! Hodowlę tę przerwano w 1977 roku. Teraz postanowiono ją wznowić.

Jak zapewnia Jolanta Kopiec, dyrektor śląskiego zoo, jeżeli uda się w terminie rozpocząć budowę nowego obiektu, który posłuży jako dom dla nowych mieszkańców ogrodu, to pingwiny powinny się tu pojawić już we wrześniu.


- Jesteśmy w stałym kontakcie z koordynatorem gatunku z Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Obiecano nam, że gdy tylko zakończymy proces inwestycyjny, grupa hodowlana na pewno zostanie „oddelegowana” do Chorzowa – wyjaśnia Jolanta Kopiec.


Przygotowania do inwestycji wartej 5 miliony złotych są w toku. Stworzono dokumentację, wykonano projekt i wybrano wykonawcę. Zadanie to zostanie sfinansowana ze środków samorządu województwa śląskiego.


Chorzowskie zoo w najbliższym czasie czekają zmiany. W ramach planowanej inwestycji powstanie tu nowy obiekt z basenami. Osoby odwiedzające pingwiny będą mogły zobaczyć nie tylko wybieg, ale także basen. Projekt został tak przemyślany, aby goście ogrodu mogli podglądać pingwiny w wodzie.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.