Wiadomości z Chorzowa

Pingwiny zniknęły z chorzowskiego zoo! Spokojnie, to tylko na chwilę

  • Dodano: 2020-08-24 11:15

Pingwiny to ulubieńcy odwiedzających Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Niestety, jeśli wybieracie się do zoo w tym tygodniu, nie uda się wam ich zobaczyć.Jak poinformowali przedstawiciele Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, 24 sierpnia rozpoczęło się wielkie czyszczenie basenu, w którym na co dzień przebywają pingwiny.

- Czas na wielkie porządki!  W poniedziałek zaczynamy czyszczenie basenu pingwinów. Z tego powodu przez kilka dni pingwiny będą musiały przenieść się do wnętrza budynku – głosi komunikat opublikowany na facebookowym profilu Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. 

Zoo zapowiada, że pingwiny wrócą na wybieg pod koniec tego tygodnia.


Przypomnijmy, że po wielu latach nieobecności, w styczniu tego roku, pingwiny powróciły do chorzowskiego zoo. Ogród poinformował, że 28 stycznia do Chorzowa dotarł transport pierwszej grupy pingwinów Humboldta. 11 ptaków (4 samice i 7 samców), które przywieziono z Ogrodu Zoologicznego w Koszycach.

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Wiki

    Pingwiny super, reszta zwierząt też. Surykatki są świetne :-)

  • Monika

    O nie! A właśnie się jutro wybieramy :(

  • Tur

    To jak pojedziecie nazot to wlyźcie do klasztoru

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.