Wiadomości z Chorzowa

Planetarium Śląskie z konkursem. Zaprojektuj maskotkę, czekają cenne nagrody!

 • Dodano: 2021-08-23 10:15

Do 24 września trwa konkurs Planetarium Śląskiego „Gwiezdny Pluszak”. Zwycięski projekt maskotki promującej modernizowane obserwatorium doczeka się cennych nagród!

W konkursie rozpisanym przez Planetarium Śląskie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa śląskiego. Zwycięska praca stanie się jednym z symboli znajdującego się na finiszu modernizacji Planetarium Śląskiego – Śląskiego Parku Nauki.

Prace będą oceniane pod względem formalnym i merytorycznym przez jury konkursu powołane przez dyrektora Planetarium Śląskiego i to ono wyłoni zwycięzcę konkursu oraz przyzna ewentualne wyróżnienia.

Jakie wymagania musi spełniać projekt maskotki? Planetarium Śląskie przedstawiło konkursowe wytyczne:

 • projekt maskotki może być przygotowany według dowolnej techniki (np. akwarele, pastele, plakatówki, kredki, masa plastyczna, technik mieszane, prace przestrzenne, grafika komputerowa, prototyp maskotki), ale musi dotyczyć maskotki typu „pluszak”;
 • projekt przestrzenny nie może przekraczać 30 cm w żadnym wymiarze;
 • organizatorzy kwalifikują do konkursu wyłącznie prace wykonane indywidualnie, a prace zbiorowe lub nagrodzone w innych konkursach zostaną odrzucone.

Planetarium Śląskie rozpisało konkurs na projekt maskotki „Gwiezdny Pluszak”

Chcemy, by ta maskotka symbolizowała ideę i cel działania naszej placówki. Po zakończeniu przebudowy i modernizacji odwiedzą nas dziesiątki tysięcy młodych ludzi. Naszym marzeniem jest, by ta maskotka - pluszak została zaprojektowana przez uczniów - dla uczniów - wyjaśnia Stefan Janta, dyrektor Planetarium Śląskiego.

Szczegółowe informacje zostały podane w regulaminie konkursu, a wraz z projektem maskotki trzeba złożyć odpowiednie dokumenty dostępne na stronie Planetarium, podpisane przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Gotowy projekt wraz z dokumentami trzeba wysłać pocztą (w zamkniętej kopercie lub w tekturowym pudełku w przypadku prac przestrzennych) z napisem „KONKURS – GWIEZDNY PLUSZAK” na adres: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, Al. Planetarium 4, 41-500 Chorzów, skr. pocztowa 10.

Nagrodą główną w konkursie jest teleskop astronomiczny o wartości 3 tysięcy złotych oraz pamiątkowa tabliczka z obrazem nieba w dniu urodzin laureata.

Wydaje się jednak, że największą nagrodą będzie fakt, że nagrodzony projekt będzie w kolejnych latach wykorzystywany do promocji Planetarium - Śląskiego Parku Nauki, które już pod koniec tego roku stanie się jednym z najnowocześniejszych parków nauki na świecie – wyjaśniają władze Planetarium Śląskiego.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 4 października 2021 roku poprzez opublikowanie imienia i nazwiska laureata konkursu i fotografii zwycięskiego na profilu Planetarium Śląskiego w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Planetarium Śląskiego.

Komentarze (4)    dodaj »

 • TtM

  Ciekawe. Taka usługa w firmie consultingowej kosztuje majątek. A wy chcecie projekt za ile?? Za misia?? Za dwa wejścia do planetarium??

 • Essential Marketing

  Osoby które chcą wziąć udział w tym bzdecie. Projekt logotypu, maskotki itd. tzw. material design idzie w miliony złotych. Nie dawajcie się na to nabrać. Za misia lub plecak robicie za speca od marketingu.

 • nowak

  A co gorsza odbieracie chleb prawdziwym projektantom których ceny idą w miliony...

 • Glardy

  Faktycznie Nowak. Lepiej dostać kredki zamiast kilku tysięcy złotych. Tak na złość systemowi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również