Wiadomości z Chorzowa

Po domowej awanturze troje dzieci z obrażeniami ciała trafiło do chorzowskiego szpitala

  • Dodano: 2019-07-15 23:15, aktualizacja: 2019-07-16 00:40

Troje dzieci trafiło do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Wszystkie posiadały ślady pobicia. Podczas policyjnej interwencji znajdowały się pod opieką kompletnie pijanego mężczyzny. Zatrzymano go i postawiono mu zarzut uszkodzenia ciała.


W nocy z piątku na sobotę (12/13 lipca) w jednym z mieszkań w Bytomiu doszło do awantury. Jak informuje oficer prasowy, około 2 w nocy dyżurny otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej. Na miejsce skierowano patrol policji. Jednakże, kiedy mundurowi dotarli do mieszkania, nikt nie chciał im otworzyć drzwi. Zdecydowali się wezwać straż pożarną, aby ta pomogła im dostać się do środka. Jak się okazało, niepotrzebnie, ponieważ po dłuższej chwili, ale jeszcze przed przyjazdem strażaków, zostali wpuszczeni przez 10-letniego chłopca.

Okazało się, że w mieszkaniu znajduje się troje dzieci (10-letni chłopiec, 9-letnia dziewczynka oraz 8-miesięczne niemowlę) i pijany 43-letni mężczyzna. Po chwili do towarzystwa dołączyła równie pijana 29-latka, matka dwójki ze znajdujących się tam dzieci. Badanie trzeźwości wykazało, że para miała w organizmie ok. 2 promile alkoholu.


Policjanci dostrzegli, że dzieci posiadają obrażenia zewnętrzne. Jak informuje oficer prasowy KMP w Bytomiu, w związku z podejrzeniem stosowania przemocy domowej, wezwano pracownika socjalnego. W sobotę rano dzieci zostały przewiezione do chorzowskiego szpitala. Przeprowadzone badania wykazały, że ich stan zdrowia jest dobry. Obecnie nadal przebywają w szpitalu na oddziale chirurgii dziecięcej.


Z kolei pijany mężczyzna został zatrzymany. Sąd zdecydował, że 43-latek spędzi 3 miesiące za kratkami. Oskarżony jest o uszkodzenia ciała powyżej 7 dni, dlatego też grozi mu kara do dwóch lat 2 pozbawienia wolności. Natomiast 29-latce nie postawiono jeszcze żadnych zarzutów. Śledztwo w tej sprawie trwa.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • TLS handshake

    Każdy alkoholik, z którym mam lub miałem styczność to osoba zła, złośliwa, nerwowa, raniąca swoje otoczenie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.