Wiadomości z Chorzowa

Po „incydencie kałowym” nie ma już śladu? MORiS Chorzów wydał komunikat

  • Dodano: 2022-08-01 14:15

Spore zamieszanie wśród chorzowian korzystających z wodnego placu zabaw wywołało zanieczyszczenie wody przez jedno z kąpiących się dzieci. Czy obiekt jest już gotowy po „incydencie kałowym”?

Choć to nie pierwsza sytuacja tego rodzaju na Wodnym Placu Zabaw w Chorzowie to zawsze zanieczyszczenie wody ludzkimi fekaliami wywołuje spory problem dla administratora obiektu, czyli chorzowskiego MORiS-u i smutek dzieciaków, które najchętniej spędzałyby w tym miejscu każdy dzień wakacji.

Kilka dni temu Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu – ku niezadowoleniu wszystkich – został zmuszony do zamknięcia obiektu ze względu na przedostanie się do wody treści zabrudzonej pieluszki jednego z maluchów korzystających z obiektu. Do zdarzenia doszło w sobotę 23 lipca.

W oficjalnym komunikacie władze MORiS zaapelowały do rodziców najmłodszych dzieci, aby miały one na sobie przystosowane do korzystania z wodnych placów zabaw i kąpielisk specjalne wodoszczelne pieluszki do pływania. Już w poniedziałek 25 lipca władze ośrodka poinformowały o prowadzonych intensywnie pracach w celu możliwie szybkiego uruchomienia ponownie obiektu. Pracownicy musieli przechlorować całą instalację Wodnego Placu Zabaw tym filtry, zbiorniki wyrównawcze, instalacje wodne atrakcji, rynny przelewowe.

Kiedy Wodny Plac Zabaw znów będzie otwarty? Jest decyzja MORiS Chorzów

Poza tymi czynnościami trwa również dezynfekcja niecki Wodnego Placu Zabaw. Do tej pory spuszczone zostało 18m3 wody. Około 10m3 potrzebne jest do procesu przechlorowywania i oczyszczania obiektu. Następnie całość instalacji zostanie napełniona kolejnymi 18m3 wody – przekazał w komunikacie MORiS w Chorzowie.

Pozostało jedynie czekać na wyniki badań próbek wody na obecność chorobotwórczych drobnoustrojów. Choć była to formalność to bez zgody sanepidu otwarcie obiektu nie jest możliwe. Przed weekendem MORiS Chorzów poinformował o pozytywnej opinii wydanej przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Z radością informujemy, że odebraliśmy właśnie z laboratorium pozytywny wynik badania wody. W związku z tym Wodny Plac Zabaw został otwarty – pojawiło się w mediach społecznościowych MORiS-u.

Zważywszy na fakt, że weekend nie zachęcał do zabaw na świeżym powietrzu, szczególnie na Wodnym Placu Zabaw przez rzęsiste ulewy to dzieciaki dopiero w poniedziałek 1 sierpnia mogą wrócić do wodnych szaleństw na obiekcie przy ul. Floriańskiej. Wodny Plac Zabaw jest otwarty codziennie od 10.00 do 20.00. Miejmy na uwadze właściwe użytkowanie obiektu i zakładanie najmłodszym specjalnych pieluch – w przeciwnym wypadku sytuacja się powtórzy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również