Wiadomości z Chorzowa

Podsumowanie długiego weekendu na chorzowskich drogach

  • Dodano: 2022-06-22 09:00

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak wyglądał długi sierpniowy weekend dla policjantów z ruchu drogowego, którzy jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Oprócz tego, mundurowi zwracali szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Czerwcowy długi weekend na chorzowskich drogach

Od środy większa liczba policyjnych patroli czuwała nad bezpieczeństwem podróżnych. W trakcie długiego weekendu mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Patrząc na statystykę zdarzeń drogowych, weekend możemy zaliczyć do bezpiecznych. Dzięki wytężonej pracy mundurowych  na drogach naszego miasta doszło jedynie do jednego wypadku i 8 kolizji.  Ponad 120 kierujących ukarano za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Niestety nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą prawo i decydują się na jazdę po pijanemu czy też pod wpływem narkotyków. Miniony weekend to aż 7 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących i 7, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem narkotyków.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących! - przekazują chorzowscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również