Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Podsumowanie działań "Truck & Bus" na chorzowskich drogach

  • Dodano: 2019-02-21 08:00, aktualizacja: 2019-02-21 08:09

Wczoraj na terenie całego kraju prowadzone były działania kontrolno-prewencyjne „Truck&Bus”.

Policjanci chorzowskiej drogówki również wzięli udział w działaniach, które miały na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób.

Podczas prowadzonych działań policjanci zwracali szczególną uwagę na:

  • stan techniczny i wyposażenie pojazdów,
  • czas pracy kierowców,
  • sposób przewożenia ładunków.

Ponadto policjanci sprawdzali czy w pojazdach wykonujących przewóz drogowy osób liczba pasażerów nie przekraczały wskazanej w dowodzie rejestracyjnym.

Policjanci kontrolowali losowo także stan trzeźwości kierujących

Należy podkreślić, iż na kierowcach i przewoźnikach obsługujących przejazdy pasażerskie ciąży duża odpowiedzialność. Od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie, a nawet życie osób podróżujących autobusami i tzw. busami.

Dobór miejsc kontroli pojazdów nastąpił na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz natężenia ruchu pojazdów wykonujących przewozy na wybranych odcinkach dróg. Do działań włącza się również Inspekcja Transportu Drogowego.

Działania koordynowane były przez TISPOL

Działania te koordynowane były przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL (European Traffic Police Network) - międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje ruchu drogowego.

W trakcie działań chorzowscy policjanci skontrolowali 73 pojazdy, w tym 16 samochodów ciężarowych i 7 autobusów . Mundurowi ujawnili 2 poważne uchybienia, a także 38 wykroczeń. 25 kierujących ukarano mandatami karnymi, a 13 pouczono. W wyniku przeprowadzonych kontroli stanu technicznego pojazdów policjanci zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych z czego aż 6 pojazdów z uwagi na fatalny stan techniczny nie mogło kontynuować dalszej jazdy.

Ponadto w trakcie działań policjanci zatrzymali szczególnie nieodpowiedzialnego kierowcę fiata, który przewoził drabinę w sposób zagrażający jego życiu i zdrowiu. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii, jednakże gdyby nie interwencja mundurowych nie wiadomo jak mogłaby się skończyć dalsza jazda.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Major

    Nie tak źle z tymi mandatami, może się ludzie nauczyli z yanosika w końcu korzystać

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.