Wiadomości z Chorzowa

Podsumowanie piątkowych działań "Prędkość". 33 przypadki przekroczenia prędkości

  • Dodano: 2021-08-16 08:30, aktualizacja: 2021-08-16 08:48

W miniony piątek, w całym kraju prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem „Prędkość". Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków na drogach.

Działania "Prędkość" w całym kraju

W ramach działań policjanci dokonywali pomiarów prędkości w różnych punktach miasta z użyciem ręcznych mierników prędkości i radiowozu z wideorejestratorem. Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań, było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

Podczas działań, chorzowscy policjanci skontrolowali 57 pojazdów. Stróże prawa ujawnili 33 przypadków, w których kierowcy przekroczyli prędkość.

W trakcie wspomnianych działań policjanci ze specjalnej grupy SPEED zauważyli na ulicy Katowickiej samochód marki Citroen, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością, jak również wykonywał dość brawurowe manewry. Pojazd został zatrzymany w rejonie wyznaczonego punktu kontrolnego, gdzie okazało się, że 29-letni mieszkaniec Częstochowy nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość, ale też kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali już prawo jazdy nieodpowiedzialnemu mężczyźnie, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.