Wiadomości z Chorzowa

Podsumowanie świątecznego weekendu w Chorzowie. Policjanci interweniowali 121 razy!

  • Dodano: 2023-04-11 14:00

W ciągu świątecznego weekendu policjanci z Chorzowa interweniowali łącznie 121 razy, doszło do jednej kolizji i zatrzymano 5 osób poszukiwanych.

Wielkanocny weekend w województwie śląskim

Za nami wielkanocny długi weekend. Jak informuje Śląska Policja, od piątku 7 kwietnia do poniedziałku 10 kwietnia w województwie śląskim zatrzymano łącznie 320 sprawców różnych przestępstw, a w tym 103 pijanych kierowców, 12 kierujących pod wpływem narkotyków i 259 osób poszukiwanych. W ciągu długiego weekendy na śląskich drogach doszło do 383 kolizji i 13 wypadków drogowych, w wyniku których rannych zostało 19 osób, a jedna zmarła. Tragiczny wypadek miał miejsce w sobotę w Bieruniu. Według wstępnych ustaleń policji kierujący osobowym mercedesem, wyprzedzając ciąg aut, zderzył się z jednym z nich, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku doznanych obrażeń 36-letni kierujący poniósł śmierć na miejscu.

Jak wyglądał świąteczny weekend w Chorzowie?

Od soboty 8 kwietnia do poniedziałku 10 kwietnia w Chorzowie było dość spokojnie. Policjanci interweniowali łącznie 121 razy. W tym czasie miało miejsce jedno zdarzenie drogowe i była to kolizja, do której doszło w Wielką Sobotę. W ciągu trzech dni policjanci zatrzymali 5 osób, wszystkie były poszukiwane.

W Niedzielę Wielkanocną doszło do niepokojącego zdarzenia. Służby otrzymały ok. godz. 16.20 informację, że czterej mężczyźni wymachują maczetami i niszczą elewację budynku przy ul. 11 Listopada 43. Na miejsce udali się chorzowscy policjanci.

- Zgłoszenie dotyczyło czterech mężczyzn, którzy mieli na ul. 11 Listopada wymachiwać maczetami. Została zatrzymana jedna osoba i był to mężczyzna w wieku 24 lat - powiedział p.o. mł. asp. Karol Kolaczek, oficer praoswy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Wobec 24-latka policjanci będą prowadzić czynności pod kątem zniszczenia mienia. Na razie zarządca budynku nie oszacował jeszcze poniesionych strat.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Chorzowianin

    A ile było faktycznie a ile nasza policja dźwignęła żeby podbić sobie statystyki ? Bo wraz z szwagrem jeździliśmy w Chorzowie,Katowicach , Rudzie śląskiej i jakoś ich nie było widać.Byle z naszych podatków żyć a jak już muszą coś wypisać to za głupstwa zatrzymują ,byle statystyki się zgadzały ,nic ino z tej polski uciekać bo coraz gorzej z ta władza i policyjna i rządowa. Aż żygac się chce .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również