Wiadomości z Chorzowa

Policja konna wyprowadzi się z Chorzowa?

  • Dodano: 2019-11-22 12:15

Oddział policji konnej, stacjonujący w Chorzowie od 18 lat, wkrótce może się wyprowadzić z naszego miasta. Powód to trudne warunki bytowe panujące na konnym posterunku policji

Konie i policjanci z Chorzowa trafią prawdopodobnie do Częstochowy

Ostateczna decyzja w sprawie przeniesienia chorzowskiego zespołu policji konnej jeszcze nie zapadła. Trwają jednak nad tym prace – informuje podinsp. Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to połączenie konnych oddziałów z Chorzowa i Częstochowy w jeden duży zespół konny śląskiego garnizonu policji.

- Podstawową i jedyną przyczyną są trudne warunki bytowe, jakie panują w Chorzowie. Na razie żadna decyzja nie zapadła, musimy wziąć pod uwagę wszystkie elementy, poza warunkami bytowymi także kwestie dojazdów policjantów do pracy – tłumaczy podinsp. Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach o swoich planach poinformowała już władze Chorzowa, które są przeciwne przenoszeniu konnego oddziału.

Policja zapewnia, że nie będzie problemów z zabezpieczeniem imprez masowych

Policyjna drużyna z Chorzowa liczy sześć koni i sześciu jeźdźców. Mundurowi w siodle zabezpieczają m.in. imprezy masowe, które odbywają się w Parku Śląskim czy na Stadionie Śląskim. Można ich również spotkać w innych miastach aglomeracji m.in. podczas meczów piłkarskich. Jeżeli oddział zostanie przeniesiony, to policjanci na koniach w razie potrzeby będą tu obecni.

- Nie będzie problemów z zabezpieczaniem przez konną policję imprez masowych chociażby na Stadionie Śląskim. Mamy takie możliwości transportowe i sprzęt, żeby przemieścić oddział w każde miejsce województwa - zapewnia podinsp. Aleksandra Nowara.

Chorzowski Zespół Policji Konnej utworzony został wiosną 2001 roku i był trzecią, po warszawskiej i częstochowskiej, tego typu jednostką w kraju. Swoja siedzibę od początku ma na obrzeżach Parku Śląskiego. 

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Igga

    Bo jest kupiec na piękny teren przy parku kultury

  • Yo

    Koń to przeżytek

  • Igga

    Jak to przeżytek to dać im rowery obowiązkowo styl retro

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.