Wiadomości z Chorzowa

Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas koncertu na Stadionie Śląskim

  • Dodano: 2019-07-26 08:15, aktualizacja: 2019-07-26 08:30

Chorzowscy policjanci wspierani przez mundurowych z z katowickiego oddziału prewencji oraz sąsiednich jednostek zabezpieczali koncert "Rammstein".

Mundurowi dbali o bezpieczeństwo nie tylko wokół stadionu, ale też na trasach prowadzących na obiekt

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy służb porządkowych oraz pogotowia ratunkowego. W związku z koncertem nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych, ani też ekscesów chuligańskich.

Koncert zespołu "Rammstein" rozpoczął się o 20.00

Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom organizowanej imprezy, chorzowscy policjanci już od kilku tygodni przygotowywali się do tego wydarzenia. W trakcie koncertu na Stadionie Śląskim i w jego okolicach, ale także w innych rejonach miasta, pracowało ponad 230 policjantów. Służbę pełnili zarówno mundurowi, jak i stróże prawa w cywilu. Nad bezpieczeństwem bawiących się czuwali policjanci pionów: prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego.  Wsparcia Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie udzielili mundurowi z katowickiego oddziału prewencji i innych miast. Policjanci oddelegowani byli do różnych zadań m.in. związanych z zapewnieniem płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do stadionu, dbaniem o spokój i porządek publiczny oraz zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom koncertu, a także mieszkańcom Chorzowa.. Stróże prawa na bieżąco monitorowali i analizowali sytuacje w rejonie Stadionu Śląskiego, jego okolicach oraz na terenie całego miasta. 

Policjanci z drogówki czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, wskazywali kierowcom i przybyłym uczestnikom koncertu dojazdu do stadionu, udzielali pomocy w dotarciu na parkingi oraz dbali o płynność na poszczególnych szlakach komunikacyjnych.  Policjanci prewencji patrolowali rejon stadionu, parku, okoliczne ulice, trasy dojścia i dojazdu do miejsca koncertu, a także chorzowskie dzielnice

Nad koordynacją całości policyjnych działań, pod dowództwem Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie insp. Piotra Sieleckiego, pracował specjalnie powołany sztab, którego siedziba znajdowała się na stadionie. Tu spływały meldunki od dowódców poszczególnych odcinków, tutaj również na bieżąco analizowane były wszystkie informacje i podejmowane decyzje. Zapewniony był także stały, bezpośredni kontakt ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo.

Według organizatora na koncercie w chorzowskim "kotle czarownic" bawiło się blisko 60 tysięcy osób. 

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Fgy

    Byli w pracy więc taki mieli obowiązek. Nic nadzwyczajnego.

  • Adam

    czyli można się kulturalnie bawić :) a impreza zaczęła się dużo przed koncertem w promieniu 2 km od stadionu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.