Wiadomości z Chorzowa

Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas piłkarskich zmagań

  • Dodano: 2020-09-23 14:00

W sobotę na stadionie przy ul. Cichej rozegrany został mecz pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i KS Lechia Zielona Góra. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy oraz mieszkańców miasta.

Imprezę zabezpieczali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, katowickiego oddziału prewencji

W sobotę na stadionie przy ulicy Cichej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i KS Lechia Zielona Góra. Na trybunach zasiadło ponad 4 tysiące kibiców drużyny miejscowej. Bezpieczeństwa mieszkańców pilnowali policjanci z chorzowskiego garnizonu wspierani przez strażników miejskich oraz katowickiego oddziału prewencji. Mundurowi z prewencji oraz kryminalni byli obecni w okolicy sportowego obiektu oraz na terenie miasta. Policjanci dbali, aby każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Policjanci zwracali także baczną uwagę na przestrzeganie prawa przez kibiców, w zakresie zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19. Niestety, nie wszyscy kibice zastosowali się do obowiązujących przepisów prawa w zakresie zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19. Stróże prawa podjęli interwencję wobec 29 takich osób.

Niestety podczas rozgrywanego spotkania pseudokibice po raz kolejny dali o sobie znać 

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, za bezpieczeństwo podczas trwania imprezy masowej odpowiada organizator. To służby porządkowe organizatora zobowiązane są usunąć z miejsca przeprowadzania imprezy masowej osoby, które swoim zachowaniem zakłócają porządek publiczny lub zachowują się niezgodnie z regulaminem obiektu lub regulaminem imprezy masowej. W przypadku, gdy działania służby porządkowej są nieskuteczne, organizator lub kierownik do spraw bezpieczeństwa występuje do Policji o udzielenie pomocy, niezwłocznie potwierdzając ten fakt pisemnym zgłoszeniem. Tylko wtedy Policja może podjąć działania na terenie imprezy masowej.

Pseudokibice znów w akcji

Ponadto, na teren imprezy masowej zabrania się wnoszenia i posiadania przez osoby w niej uczestniczące m.in. broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów pirotechnicznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych. Przepisy te zostały złamane przez pseudokibiców miejscowej drużyny. Podczas meczu odpalili materiały pirotechniczne. Teraz chorzowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej prowadzą czynności identyfikacyjne w sprawie pseudokibiców, którzy odpalili race. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.