Wiadomości z Chorzowa

Policjanci dbali o bezpieczną sylwestrową noc w Chorzowie

  • Dodano: 2020-01-03 09:45

Najbardziej oczekiwana noc na Śląsku już za nami. Kilkadziesiąt tysięcy osób przeżyło ten czas w niezapomniany i huczny sposób - na "Sylwestrowej Mocy Przebojów 2019" na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Uczestnicy zabawy, wspólnie z artystami polskiej sceny muzycznej i gośćmi z zagranicy przywitali Nowy Rok. Nad bezpieczeństwem wszystkich bawiących się czuwali policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy służb porządkowych oraz pogotowia ratunkowego.

Bezpieczeństwa w mieście strzegło kilkuset policjantów

Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom organizowanej zabawy, chorzowscy policjanci już od kilku tygodni przygotowywali się do tego wydarzenia. W sylwestrową noc na Stadionie Śląskim i w jego okolicach, ale także w innych rejonach miasta pracowało kilkuset policjantów. Służbę pełnili zarówno mundurowi, jak i stróże prawa w cywilu. Nad bezpieczeństwem bawiących się czuwali policjanci pionów: prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego. Komendę Miejskią Policji w Chorzowie wspierali mundurowi z katowickiego oddziału prewencji i innych miast.

Policjanci patrolowali rejon stadionu, parku, okoliczne ulice, trasy dojścia i dojazdu do miejsca koncertu, a także chorzowskie dzielnice. Nad koordynacją całości policyjnych działań, pod dowództwem Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie mł. insp. Piotra Sieleckiego, pracował specjalnie powołany sztab, którego siedziba znajdowała się na stadionie. Tu spływały wszystkie informacje, które na bieżąco analizowano i podejmowano decyzje. Zapewniony był także stały, bezpośredni kontakt ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo. Bezpieczeństwa w mieście strzegło kilkuset policjantów oddelegowanych do różnych zadań m.in. związanych z zapewnieniem płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do stadionu, dbaniem o spokój i porządek publiczny oraz bezpieczeństwo uczestników koncertu, a także mieszkańców Chorzowa.

Policyjne działania "Sylwester" rozpoczęły się w poniedziałek o 17

Policjanci pomagali kierowcom i przybyłym uczestnikom koncertu dotrzeć na stadion, wskazywali gdzie zlokalizowane są parkingi oraz dbali o płynność na poszczególnych szlakach komunikacyjnych. Stróże prawa realizowali także zadania w zakresie zapewnienia ładu i porządku publicznego. Na bieżąco monitorowali i analizowali sytuacje w rejonie Stadionu Śląskiego, jego okolicach oraz w całym mieście.

Według organizatora na "Sylwestrowej Mocy Przebojów 2019" w chorzowskim "kotle czarownic" bawiło się ponad 47 tysięcy osób.

Pomimo kilku incydentów, sylwestrowa zabawa w Chorzowie minęła spokojnie.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ZN

    Pan Prezydent wynajął miasto Chorzów na jeden dzień Prezydentowi Katowic czy jak.. bo z tego co wiem to Stadion Śląski jest w Chorzowie a w tv że impreza była w Katowicach?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.