Wiadomości z Chorzowa

Chciał wyłudzić 20 tys. zł od 80 - latki. Fałszywy policjant zatrzymany

 • Dodano: 2019-08-07 07:30, aktualizacja: 2019-08-07 07:41

Właściwa reakcja pracowników banku i zawiadomienie chorzowskich policjantów doprowadziło do zatrzymania 23-latka, który podszywał się pod funkcjonariusza policji.

Mężczyzna chciał wyłudzić od 80-latki 20 tys. zł 

Na wniosek śledczych został już tymczasowo aresztowany. 

Do 80-letniej mieszkanki miasta zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Przedstawił się stopniem oraz imieniem i nazwiskiem. Nieznajomy wypytywał chorzowiankę o jej majątek. Twierdził, że prowadzi sprawę przeciwko oszustom. Następnie przekonał seniorkę, aby pojechała do banku po pieniądze i przekazała mu 20 tysięcy złotych. Kobieta zaufała rozmówcy i zrobiła, o co prosił. Na szczęście podejrzliwa pracownica banku zorientowała się, że kobieta mogła paść ofiarą oszusta i natychmiast skontaktowała się z dyżurnym chorzowskiej „dwójki”. Na miejsce natychmiast skierowani zostali kryminalni z chorzowskiej dwójki. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu i doskonałej współpracy seniorka nie straciła swoich oszczędności, a fałszywy policjant został zatrzymany. Śledczy szybko ustalili, że nie było to jego jedyne przewinienie. Dzień wcześniej w ten sam sposób próbował oszukać 83-letnią mieszkankę Chorzowa.

Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia

Oszust usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia. Kolejny raz prawidłowa reakcja pracowników banku udaremniła oszustwo, a kobieta nie straciła gotówki.

Przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie gotówki, czy przelew na konto.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Wanda

  Bank i Policja OK, ale seniorka bezmyślna! Na tyle akcji, szkoleń i prelekcji nawiązała kontakt z oszustem! Po "moim" bloku włóczą się różne osoby. Próbują wejść do mieszkań starych osób. Niektórzy wpuszczają.

 • Ginter

  Seniorka nie bezmyślna tylko stara z mózgiem który już niedomaga. Trzeba to zrozumieć, pomagać i chronić przed hienami.

 • Wanda

  Posłużyłeś się stereotypem. Jesteś w błędzie. Niedomoga mózgu nie jest cechą senioralnego wieku.

 • Wanda

  Między niedomaganiem, a bezmyślnością jest jest nieostra granica.Doskonale zachowała się osoba w banku. One mają szkolenia na taką okoliczność.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.