Wiadomości z Chorzowa

Policjanci ostrzegają przed podejrzanymi inwestycjami

  • Dodano: 2020-12-16 06:30, aktualizacja: 2020-12-16 10:29

Policjanci coraz częściej zostają powiadamiani o oszustwach komputerowo-bankowych, związanych z rzekomą inwestycją i gwarantowanym wysokim zyskiem.

Przestępcy, podający się za przedstawicieli firmy inwestycyjnej, nakłaniają pokrzywdzonych do zainstalowania na komputerze i telefonie złośliwych aplikacji – tym samym przejmowali władanie kontami bankowymi, okradli konto i zaciągnęli kredyt.

Oszukani zamiast spodziewanych wysokich zysków z inwestycji, odkrywają na swoim koncie brak pieniędzy i często również zaciągnięty kredyt. W ciągu ostatniego tygodnia kila osób straciło od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
Z relacji osób poszkodowanych wynika, że w rozmowie telefonicznej oszust nakłonił ofiarę do zainstalowania na komputerze i telefonie aplikacji, które miały być elementem usługi brokerskiej. Jak się okazało, sprawcy przejęli dostęp do bankowości elektronicznej poszkodowanej i zaczęli dokonywać nieautoryzowanych transakcji. Pokrzywdzeni, zorientowawszy się, interweniowali bezpośrednio w banku i tylko dzięki szybkiej reakcji urzędników przerwano kolejne transakcje. 

Przestrzegamy przed nawiązywaniem współpracy z podmiotami (niezależnie od nazwy), które oferują niezwykłe okazje zarobku! Stanowczo ostrzegamy przed podawaniem obcym osobom swoich danych, szczególnie niedopuszczalnym jest instalowanie jakichkolwiek niesprawdzonych aplikacji na urządzeniach, z których logujemy się do bankowości internetowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również