Wiadomości z Chorzowa

Policjanci spotkali się z przedszkolakami

  • Dodano: 2021-10-25 05:45, aktualizacja: 2021-10-25 05:59

Do Przedszkola Miejskiego nr 17 w Chorzowie zawitali niecodzienni goście. Dzieci odwiedzili mundurowi z chorzowskiej komendy – młodsza aspirant Iwona Dubaj i aspirant Lucjan Pokorski.

Mundurowi podczas spotkań z dziećmi w przedszkolach rozmawiają o ich bezpieczeństwie, uczą i przypominają dzieciom co im wolno, a co może być dla nich zagrożeniem.

Jednym z ustawowych zadań policji jest prewencja i profilaktyka zagrożeń

Jedną z dróg realizacji tych zadań jest z kolei kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa. Policjanci czynią to poprzez systematyczne spotkania z dziećmi. I tak w kolejnym już spotkaniu z przedszkolakami uczestniczył policjant z chorzowskiej drogówki aspirant Lucjan Pokorski wraz z profilaktykiem młodszą aspirant Iwoną Dubaj z rudzkiej komendy. Dzieci wysłuchały rozmowy na temat bezpiecznego korzystania z dróg i chodników, oraz w bardzo przystępny sposób poznały zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Policjanci opowiedzieli przedszkolakom o nowej kampanii śląskiej Policji dotyczącej zaginięć i zagubień dzieci. Mamo, Tato tu jestem ma uzmysłowić nie tylko rodzicom, ale także dzieciom zagrożenia jakie mogą na nie czyhać w dużych sklepach, centrach handlowych, w trakcie festynów i wszędzie gdzie dziecko może niespodziewanie oddalić się od rodzica. Jak zawsze przedszkolaki nie skupiły się tylko na słuchaniu, opowiadały policjantom o swoich przygodach i o tym co się nauczyły. Na koniec oczywiście wykonano pamiątkowe zdjęcia. Wizyta policjantów w przedszkolu przebiegła w miłej i radosnej atmosferze, co dostarczyło dzieciom wiele radości, a czas spędzony z mundurowymi na długo zostanie w ich pamięci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również