Wiadomości z Chorzowa

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KAS zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier

  • Dodano: 2021-04-26 08:15, aktualizacja: 2021-04-26 06:47

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic, zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier losowych.

Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem 3 takich maszyn

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna i kara nawet 3 lat więzienia.

Policjanci z chorzowskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ulicy Armii Krajowej udostępniane są automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS wkroczyli do tego punktu. Informacje potwierdziły się. Stróże prawa znaleźli wewnątrz 3 takie urządzenia. Mundurowi ze śląskiej KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej, gdzie będą tam przechowywane do czasu decyzji sądu. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tysięcy złotych od jednego urządzenia. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Co więcej, za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, czy zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, do 3 lat więzienia, albo obie te kary łącznie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • ???

    Żeby te maszyny z Chorzowa pozbierać to by trzeba było 300 celników i 3 tiry :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również