Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Policjanci z Chorzowa przeprowadzili ćwiczenia dowódczo - sztabowe

  • Dodano: 2019-04-02 08:45, aktualizacja: 2019-04-02 08:53

Pracownik jednej z chorzowskich firm zasłabł za kierownicą wózka widłowego, a następnie uderzył w butle z gazem powodując ich rozszczelnienie.

Na szczęście to tylko założenia ćwiczeń dowódczo-sztabowych zorganizowanych przez funkcjonariuszy z chorzowskiej policji. Działania zrealizowane zostały przy współpracy ze Strażą Pożarną oraz Wydziałem Zarządzania Kryzysowego. Ich celem było doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie,  otrzymał informację o tym, że na terenie jednego z zakładów w wyniku nieszczęśliwego wypadku doszło do rozszczelnienia butli z gazem i istnieje realne zagrożenie wybuchem.  

Na miejsce natychmiast skierowano patrole policji oraz inne służby ratunkowe. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz umożliwili swobodny dojazd pojazdów straży pożarnej. Mundurowi zapewnili również bezpieczeństwo ewakuowanym, a następnie sprawdzili, czy w budynku nie pozostały żadne osoby.

Tak odbywały się ćwiczenia dowódczo-sztabowe przygotowane przez chorzowską policję. Głównym celem działań jest doskonalenie sposobów postępowania służb mundurowych na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.