Wiadomości z Chorzowa

Policjanci z Chorzowa szukają sprawcy usiłowania kradzieży rozbójniczej

  • Dodano: 2021-05-11 06:30, aktualizacja: 2021-05-11 06:44

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie prowadzi postępowanie w sprawie przestępstwa usiłowania kradzieży rozbójniczej, do której doszło 12 listopada 2020 roku w Chorzowie, na ul Parkowej 20. Rozpoznajesz sprawców tego przestępstwa? Powiadom Policje.

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie prowadzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie śledztwo w sprawie usiłowania kradzieży rozbójniczej mającej miejsce w Chorzowie przy ulicy Parkowej 20, w dniu 12 listopada 2020 roku około godziny 07:00, gdzie nieustaleni dotąd sprawcy usiłowali dokonać zaboru w celu przywłaszczenia pojazdu marki VW Crafter wraz z paczkami, należącego do pracownika jednej z firm kurierskich. Następnie w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, użył przemocy wobec osoby pokrzywdzonej.

Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawcy przedmiotowego przestępstwa poruszali się pojazdem dostawczym marki Ford Transit(blaszak), koloru białego. Pojazd posiada uszkodzenia tylnej części karoserii oraz boku pojazdu od strony kierowcy.

W toku wykonanych czynności mundurowi ustalili również wizerunki sprawców, są to mężczyzna i kobieta.

Mężczyzna w wieku około 30 lat, średniej budowy ciała, wzrostu około 180 cm, posiadający krótko ścięte włosy koloru ciemnego oraz charakterystyczne zakola. Wymieniony w chwili zdarzenia ubrany był w czarną kurtkę z kapturem, spodnie koloru ciemnego oraz buty koloru ciemnego.

Kobieta w wieku około 30 lat, średniej budowy ciała, włosy koloru czarnego, ubrana w kurtkę koloru granatowego, spodnie jeansowe koloru jasnego oraz buty koloru ciemnego wraz z białą podeszwą.

Wszelkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, telefonicznie dzwoniąc na nr: 32 771 52 80, 32 771 53 89, mailowo: kryminalny@chorzow.ka.policja.gov.pl lub osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.