Wiadomości z Chorzowa

Policjanci z chorzowskiej drogówki ratują życie i zdrowie

  • Dodano: 2021-12-06 05:45, aktualizacja: 2021-12-06 05:53

Policjanci z chorzowski drogówki nie tylko zajmują się kontrolą ruchu drogowego, ale często podejmują interwencje, w których narażone na uszczerbek jest życie i zdrowie ludzkie. W ostatnim czasie policjanci udzielali pomocy nieletniej, która dokonała samookaleczenia oraz mężczyźnie, który cierpiał na padaczkę.

Wszystkim udzielono pomocy przedmedycznej oraz umożliwiono szybką pomoc lekarską

Do pierwszego zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 12:35 w rejonie centrum przesiadkowego. Policjanci z drogówki, którzy patrolowali tamten rejon, zauważyli mężczyznę, który stracił równowagę i przewrócił się na chodnik, uderzając głową o ziemię. Policjanci bezzwłocznie podjęli interwencję wobec mężczyzny, podczas której okazało się że doznał on ataku padaczki. Stróże prawa zabezpieczyli miejsce zdarzenia, tak aby poszkodowany nie doznał żadnych innych obrażeń ciała. Dodatkowo, ze względu na panujące warunki atmosferyczne użyli wobec mężczyzny specjalnej folii termicznej. Umożliwili mu również bezzwłoczną pomoc medyczną.

Do kolejnej interwencji z zagrożeniem  życia i zdrowia doszło w niedziele około godziny 16:30. Policjanci zostali skierowani do obsługi interwencji, która była związana z samookaleczeniem nieletniej dziewczyny. I w tym przypadku poszkodowana mogła liczyć na szybką pomoc ze strony mundurowych. Po krótkiej rozmowie z poszkodowaną, policjanci udzielili jej pomocy przedmedycznej oraz umożliwili skorzystanie z wykwalifikowanej pomocy lekarskiej.  

Na szczęście tym razem wszystko zakończyło się dobrze. Apelujemy jednak przy tej okazji do wszystkich, aby nie być obojętnym na czyjąś krzywdę.  Jeśli widzimy, lub wiemy o kimś kto może potrzebować pomocy, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić odpowiednie służby. Każde podobne zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Jednym telefonem możemy uratować czyjeś życie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Lokator Mickiewicza

    Aby raz na coś się przydali bo tak non stop tylko by manaty wlepiali za co oczywiście mają premię ,a mandaty niestety nawet za mała rzecz sesja . Podejrzewam że jak poprzedni post o dewastacji który pisałem również zostanie usunięty przez admina ale może ktoś to przeczyta zanim to nastapi

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również