Wiadomości z Chorzowa

Policjanci zabezpieczali mecz pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Ślężą Wrocław

  • Dodano: 2021-04-12 08:15, aktualizacja: 2021-04-12 07:46

W sobotę na stadionie przy ul. Cichej rozegrany został mecz piłkarski pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Ślężą Wrocław.

Imprezę zabezpieczali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie wspierani przez policjantów z katowickiego Oddziału Prewencji Policji. Policjanci zwracali baczną uwagę na przestrzeganie przepisów prawa przez kibiców w zakresie zasad stosowania ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19.

W sobotę na stadionie przy ulicy Cichej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Ślężą Wrocław. Bezpieczeństwa mieszkańców pilnowali policjanci chorzowskiego garnizonu wpierani przez policjantów Oddziału Prewencji Policji. Mundurowi z prewencji, drogówki oraz kryminalni byli obecni w okolicy sportowego obiektu oraz na terenie miasta. Choć mecz odbywał się bez udziału kibiców, ci jednak nie zwracając uwagi na obostrzenia ukierunkowane na ograniczenie pandemii COVID-19 postanowili dopingować swoją drużynę przed stadionem. Dodatkowo większość migrujących pseudokibiców nie korzystała z maseczek do zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych, jak również miała problem z utrzymaniem dystansu społecznego. Policjanci widząc tak duże zagrożenie oraz całkowity brak poszanowania elementarnych w obecnym czasie zasad współżycia społecznego, bezzwłocznie podjęli czynności służbowe wobec osób naruszających normy prawne. W trakcie zabezpieczenia tego meczu policjanci wylegitymowali łącznie 111 osób, nałożyli 85 mandatów karnych, a wobec 3 osób, które rażąco naruszyły przepisy prawa zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu rejonowego.  

Pamiętajmy, że w dalszym ciągu wspólnie walczymy z pandemią COVID-19 i mając na uwadze zagrożenie, wszyscy bez wyjątków, musimy przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zadbajmy o siebie i innych, zasłaniajmy usta oraz nos w autobusie, tramwaju, pociągu, a także w miejscach ogólnodostępnych, tam gdzie spotykamy się z większą liczbą osób.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również