Wiadomości z Chorzowa

Policjanci zabezpieczali mecz Ruchu Chorzów z Zagłębiem Sosnowiec [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-09-12 14:30

W miniony piątek na Stadionie przy ul. Cichej rozegrany został mecz podwyższonego ryzyka pomiędzy drużynami Ruch Chorzów i Zagłębia Sosnowiec. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy oraz mieszkańców miasta. Imprezę zabezpieczali policjanci z Komendy Miejskiej w Chorzowie oraz innych jednostek z kraju. Podczas wydarzenia nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

Ruch Chorzów zmierzył się z Zagłębiem Sosnowiec

W piątek 9 września na stadionie przy ulicy Cichej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Ruchem Chorzów a Zagłębiem Sosnowiec. Piłkarskie starcie chorzowskiej drużyny z przeciwnikami z Sosnowca oglądało łącznie 9300 kibiców, z czego aż 696 kibiców Zagłębia Sosnowiec. Goście przyjechali do Chorzowa pociągiem i ich bezpieczne przejście z dworca kolejowego na stadion miejski wymagało asysty Policji.

Stróże prawa z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Dbali o bezpieczeństwo na trasach dojazdowych i w okolicy obiektu sportowego. Wszystko po to, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Dodatkowo do działań zaangażowano policjantów z zespołu konnego, przewodników psów służbowych oraz policyjnego drona. W trakcie działań mundurowi nie odnotowali poważnych incydentów zakłócających po­rządek.

Nie wszyscy kibice potrafili się zachować

Policjanci wylegitymowali łącznie 969 kibiców obu drużyn, nałożyli 99 mandatów karnych, skierowali 3 wnioski o ukaranie do sądu oraz zastosowali 55 środków oddziaływania wychowawczego. Dodatkowo zatrzymano jednego kibica drużyny gości, który naruszył przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, jak również zatrzymano jednego kibica drużyny miejscowej, który okazał się być osobą poszukiwaną przez organy ścigania.

W policyjnej akcji związanej z zabezpieczeniem meczu uczestniczyło ponad 670 policjantów oraz strażników miejskich.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również