Wiadomości z Chorzowa

Policjanci zabezpieczali mecz Ruchu Chorzów z Zagłębiem Sosnowiec [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-09-12 14:30

W miniony piątek na Stadionie przy ul. Cichej rozegrany został mecz podwyższonego ryzyka pomiędzy drużynami Ruch Chorzów i Zagłębia Sosnowiec. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy oraz mieszkańców miasta. Imprezę zabezpieczali policjanci z Komendy Miejskiej w Chorzowie oraz innych jednostek z kraju. Podczas wydarzenia nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

Ruch Chorzów zmierzył się z Zagłębiem Sosnowiec

W piątek 9 września na stadionie przy ulicy Cichej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Ruchem Chorzów a Zagłębiem Sosnowiec. Piłkarskie starcie chorzowskiej drużyny z przeciwnikami z Sosnowca oglądało łącznie 9300 kibiców, z czego aż 696 kibiców Zagłębia Sosnowiec. Goście przyjechali do Chorzowa pociągiem i ich bezpieczne przejście z dworca kolejowego na stadion miejski wymagało asysty Policji.

Stróże prawa z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Dbali o bezpieczeństwo na trasach dojazdowych i w okolicy obiektu sportowego. Wszystko po to, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Dodatkowo do działań zaangażowano policjantów z zespołu konnego, przewodników psów służbowych oraz policyjnego drona. W trakcie działań mundurowi nie odnotowali poważnych incydentów zakłócających po­rządek.

Nie wszyscy kibice potrafili się zachować

Policjanci wylegitymowali łącznie 969 kibiców obu drużyn, nałożyli 99 mandatów karnych, skierowali 3 wnioski o ukaranie do sądu oraz zastosowali 55 środków oddziaływania wychowawczego. Dodatkowo zatrzymano jednego kibica drużyny gości, który naruszył przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, jak również zatrzymano jednego kibica drużyny miejscowej, który okazał się być osobą poszukiwaną przez organy ścigania.

W policyjnej akcji związanej z zabezpieczeniem meczu uczestniczyło ponad 670 policjantów oraz strażników miejskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również