Wiadomości z Chorzowa

Policyjne działania "Bezpieczny pieszy"

 • Dodano: 2020-12-09 11:30

Dzisiaj policjanci z chorzowskiej drogówki prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny pieszy". Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. Jednocześnie prowadzone są przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazują uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach pieszych na drodze oraz potrzebie pogłębienia znajomości i przestrzegania przepisów prawa.

Policjanci zwrócą uwagę na kierujących, którzy stwarzają dla pieszych zagrożenie, w szczególności, takie jak:

 • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych,
 • wyprzedzanie na przejściach dla pieszych,
 • omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu,
 • nieprawidłowe zatrzymywanie się lub parkowanie w miejscach ograniczających widoczność przejść dla pieszych.

Należy przypomnieć, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Frela

  W ramach akcji policja będzie wypisywać mandaty za brak ojca dyrektora na szyi 500zł za brak ojca kaczora na szyi 500zł za głosowanie na światłych wykształconych polityków bezwzględne 25 lat więzienia.

 • Ginter

  O kolego na tym portalu wiele rzeczy kuleje. Np kiedy pojawia się komentarz krytykujący poczynania naszego wspaniałego, NARODOWEGO rządu po krótkim czasie cały artykuł w magiczny sposób znika. Róbcie kochani redaktorzy tak dalej, posadki uratujecie ale My nie zapomnimy. Wszystko kiedyś się kończy.

 • Gienek

  Czysta prawda. Bardzo często kiedy pojawiają się negatywne komentarze artykuł jest usuwany i dodawane ponownie.

 • Jupi

  Na to wychodzi że właścicielem jest Orlen xdNa orlenie tylko sikiam!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.